Pondělí, 2.10.2023
KnihyKultura

Vítejte v Čokoládovém nebi, kde se starosti rozpustí v šálku horké čokolády

recenze knihy Čokoládový klub

Vítejte v Čokoládovém nebi, v kavárně, kde se starosti rozpustí v šálku horké a lahodné čokolády. Tahle rušná kavárna v Londýně se stala v očích autorky Carole Matthewsové místem, kde vše oplývá čokoládovými pralinkami, horkou čokoládou s hustou šlehačkou a tyčinkami s čokoládovou pěnou. Není divu, že tu rozebírá své trable i úspěchy čtveřice londýnských kamarádek, které svoji partu pojmenovaly jako Čokoládový klub.

Čtyři naprosté „čokoholičky“ si své životy bez této laskominy neumí a ani nechtějí představit. Mlsají na každém rohu, při každé příležitosti, po celý den. Pozor, je to silně nebezpečné. Vsaďte se, že během, četby i vy sáhnete po tabulce čokolády nebo nugátovém bonbonu. Čtenáři to nedá. V představách vidí všechny ty dobroty a reálně cítí opojné čokoládové vůně doplněné kořením a ovocem.

Dámy s odlišnými charaktery a společenskými postaveními se přesto vzájemně doplňují. Jsou si oporou, pomáhají si bezvýhradně za všech okolností. Lucy, Chantal, Nadia a Autumn jsou tak trošku smolařky. Občas si prostě vytáhnou Černého Petra. Každá z nich něco ve svém životě postrádá a kvůli něčemu se trápí. V jejich životech se odehrávají nenadálé zvraty, které často vyúsťují v komické závěry. Občas se vám chce brečet a nevíte, zda smíchy nebo bezmocí nad jejich počínáním.

Lovím v hloubi své kabelky a vytáhnu krabici Milk Tray, kterou jsem dostala jako dárek od Idola a prodejního týmu. Držím ji v ruce a zkoumám, co v ní je. To bylo od mého bývalého šéfa moc hezké, že mi koupil bonboniéru. Trochu se mi po něm stýská. Ach, nutně potřebuji čokoládu, abych ten den přežila. Otevřu bonboniéru a kochám se vůní, která se z ní line. Je půl desáté. Páni, už jsem tu půl hodiny. Neutíká čas rychleji, když se dobře bavíte? Budu se muset zabavit myšlenkami na své dnešní rande s Jacobem a pojídáním čokolády. Jestli sním každou půlhodinu jeden bonbon, do oběda jich potřebuji osm. Strávím několik minut přebíráním pralinek. Nejdřív sním Turkish Delight, pak tu s kávovým krémem…, s pomerančovou náplní… a s oříškem na vrchu. Ňam.

Knížka se čte dobře. Je plná přesných, hezkých popisů a líčení, takže čtenáři si dobře vykreslí prostředí a postavy, které ženám zasahují do osudů. Je to ženské a lechtivé čtení. Občas se objeví i popis drsnějšího sexu, proto bych knihu doporučila spíše dospělým slečnám a paním. Nechybí i popis zamilovaných a rozvádějících párů, stejně tak nevěry a vyhořelého manželství.

Připravte si krabičku luxusních pralinek nebo oříšků s čokoládovým přelivem. Otevřete knihu a nechte se vábit neobvyklými chutěmi.

 

Název knihy Čokoládový klub
AutorCarole Matthewsová
ŽánrRomány pro ženy
  
Nakladatelství Cosmopolis
Rok vydání2022
Počet stran336
ISBN978-80-271-3365-9
  
Nákup knihywww.cosmopolis.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Cosmopolis

COSMOPOLIS vznikl v roce 2015 jako značka Nakladatelského domu GRADA specializovaná na široký výběr kvalitní světové i české krásné literatury různých žánrů. Knihy s logem COSMOPOLIS napovídají, že čtenář drží v ruce beletristický titul, který i nadále udržuje vysoké standardy kvality. Logo nové značky v sobě nese více významů: hřbety stojících knih, živoucí město i rytmus. Značka tady přináší svým čtenářům knihy z celého světa a drží prst na tepu doby. Pestrou skladbu žánrů a stylů ostatně ilustruje nejen logo, ale i motto redakce beletrie – KNIHY PLNÉ EMOCÍ.

www.cosmopolis.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.