Vítejte v úchvatném světě Alchymistů

AlchymistéVítejte v úchvatném světě Alchymistů! Provádějte odvážné pokusy a objevujte magické schopnosti různých přísad. Cenné lektvary výhodně zpeněžte. Vydělané peníze pak investujte do koupě mocných artefaktů, které posunou váš další výzkum opět o notný kus vpřed. A nezapomeňte pravidelně publikovat. Získejte zajímavé granty a veřejně vyvracejte bludy bezostyšně šířené pošetilci, kteří vám nesahají ani po kotníky.

V Alchymistech hraje roli strategie, vyhodnocování rizika a také dedukce. Můžete finančně podpořit nejnovější teorii o ropuchách nebo naopak systematicky střádat zlaťáky na pořízení mocného artefaktu. Ale ruku na srdce – vážně si myslíte, že je dobrý nápad prodat svůj nový lektvar právě tomu střelenému barbarovi, co kolem sebe mydlí sekyrou hlava nehlava, když i ve vás samotných hlodají pochybnosti o jeho účincích?

Hra spolupracuje s aplikací, která využije váš tablet či smartphone k vyhodnocování atributů alchemických přísad. Aplikace je dostupná zdarma a je podporována operačními systémy iOS, Android a Windows. Alchymisty lze hrát také bez asistence elektronického zařízení – v takovém případě bere na sebe jeden z hráčů úlohu gamemastera. Zvolený gamemaster však nemůže s ostatními hráči soupeřit.

Alchymisté

ESSENSKÉ PÍRKO PRO ALCHYMISTY
Hra Alchymisté neodešla z předávání Deutscher Spiele Preis 2015 s prázdnou! Odnesla si skvělou cenu – Essenské pírko (v originálu Essener Feder), která je každoročně udělována za nejlépe zpracovaná pravidla.


Herní materiál:

oboustranný hrací plán, plán teorií, plán přehlídky, 4 laboratorní zástěny, 4 výsledkové trojúhelníky, 4 plány hráčů, 6 destiček dobrodruhů, 2 destičky konferencí, 5 destiček grantů, 8 žetonů alchemikálií, 104 záznamových žetonů, 36 žetonů zlaťáků, 44 žetonů pečetí (po 11 od každé barvy), 6 žetonů konfliktů, žeton začínajícího hráče, 8 destiček přísad, plán gamemastera, 40 karet přísad, 22 karet přízně, 18 karet artefaktů, 16 karet nabídky, 8 plastových baněk (po 2 od každé barvy), 24 plastových kostiček (po 6 od každé barvy), bloček záznamových tabulek, mističky na žetony, pravidla hry

Alchymisté

 

Název hry:                 Alchymisté
MindokOriginální název:      Alchemists
Autor:                          Matúš KOTRY

Rok vydání:               2014 (česky 2014)
Výrobce:                    Czech Games Edition, MindOK

Počet hráčů:              2 až 4
Věk:                             hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let
Doba hraní:                dlouho trvající hra – 120 minut
Doporučení:               strategická hra pro náročné hráče
Kategorie:                   strategická hra
Pravidle ke stažení:   zde

E-shop:                        http://www.planetaher.cz/detail/deskove-hry/alchymiste/
                                      http://www.svet-her.cz/spolecenske-hry/alchymiste/ 

BGG:                             https://boardgamegeek.com/boardgame/161970/alchemists
 

 

Mindok
MINDOK
je vydavatelství moderních společenských her pro děti i dospělé. Jsou to například hry Carcassonne, Černé historky nebo řada her SMART games. Ale i řada dalších her, určených pro všechny hravé lidi od nejmenších dětí až po nejnáročnější hráče. Na českém trhu působí od roku 2007 a za tu dobu vydali více než 100 různých her.

MINDOK založili lidé, kteří hrám i hráčům velmi dobře rozumějí. Jak majitel firmy, tak její zaměstnanci, jsou zkušenými lidmi v oboru moderních společenských her, kteří vycházejí z české hráčské komunity. Prvním hlediskem pro ně tedy vždy bude kvalita jejich her.

MINDOK vám přináší nejkvalitnější světové hry. Vybírá ty nejzajímavější hry od řady světových vydavatelů – například firem Hans im Glueck, SMART games, Kosmos, moses a dalších. Ve spolupráci s vydavatelstvím Czech Games Edition přináší originální hry českých autorů.   Více na www.mindok.cz či na jejich Facebooku.

 

Hrajeme si s ChrudimkouKlub deskových her – Hrajeme si s Chrudimkou

Otevřená herna deskových a karetních her je určena všem, kteří si umí a chtějí hrát!
Otevřeno pro veřejnost je vždy jednou měsíčně, a to v pátek od 15 do 18 hodin na ZŠ Dr. J. Malíka Chrudim.

Bližší informace a termíny konání pro veřejnost se dočtete na www.Chrudimka.cz/Herna či na FB profilu klubu.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.