Vrcholí 80. výročí Rychlých šípů

Příběhy slavného klubu Rychlé šípy slaví 80. narozeniny!

Přesně 17. prosince 1938 byl v časopisu Mladý hlasatel otištěn první díl komiksu Rychlé šípy. Autorem nezapomenutelných příběhů byl spisovatel Jaroslav Foglar, osobitý vzhled jim vtiskl ilustrátor Jan Fischer. Skautská nadace jako nositel odkazu Jaroslava Foglara připravila k tomuto výročí od května 2018 do května 2019 množství akcí, které spojila pod názvem Rok Rychlých šípů.

Jako dárek k 80. výročí Rychlých šípů  vychází soubor tuctu kvalitních velkoformátových reprodukcí legendárních komiksů Jaroslava Foglara a Jana Fischera. Černí jezdci řádí, Dlouhé Bidlo hledá kočičí pracku a další nezapomenutelné příběhy teď mohou zdobit stěny všech nadšených foglarovců. Plakáty jsou vlepeny do kartonových desek lepených plátnem, které jsou samy o sobě pozoruhodným foglarovským artefaktem – ke koupi v e-shopu nakladatelství Albatros.

A co by si přáli Rychlé šípy k narozeninám? Je přece nad slunce jasné, že pro sebe nic! Nejlepším dárkem by pro ně bylo, kdyby se pomohlo těm, kdo na to sami nestačí. A proto si vybrali skauty z Mostu. Máte-li v sobě něco z Mirka Dušína, nerozpakujte se udělat dobrý skutek! Přispět do sbírky můžete na DARUJME!

V tomto roce zároveň znovu začaly vycházet v nakladatelství Albatros knihy Jaroslava Foglara – na podzim to byli Hoši od Bobří řekyChata v Jezerní kotlině a na jaře se můžeme těšit na Záhadu hlavolamu s ilustracemi Jiřího Gruse.

Součástí oslav jubilea bylo i slavnostní uvedení knihy “Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství“, ve které se objevilo 50 nových příběhů legendární pětky od současných předních komiksových tvůrců. Těmto příběhům, vyznání samotných kreslířů a vůbec fenoménu Rychlých šípů se věnovala i výstava Pocta Rychlým šípům.

 

Rychlé šípy 80

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz