Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Výsadkáři získali medaile za africkou misi

Výsadkáři získali medaile za africkou misiChrudimským výsadkářům, kteří od poloviny března do poloviny září sloužili na misi v africkém Mali, byly uděleny medaile Za službu v zahraničí, Čestné odznaky AČR Za zásluhy a Záslužné kříže Ministerstva obrany.

Slavnostní nástup se uskutečnil v Národním památníku na Vítkově. Vojáci byli oceněni za přítomnosti ministra obrany Vlastimila Picka, náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Petra Pavla a dalších významných hostů. Chrudimští výsadkáři v Bamaku střežili hlavní velitelství operace, jejímž cílem byl výcvik a podpora malijské armády, a doprovázeli transporty osob i konvoje.

V září odletěla do Mali druhá jednotka v počtu 38 českých vojáků ze Žatce, kterou doplnili 4 instruktoři ze 43. výsadkového mechanizovaného praporu z Chrudimi. Ti se budou na základně Koulikoro přímo podílet na výcviku malijských vojáků.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.