Čtvrtek, 20.6.2024
KulturaOstatní kulturaVýstava

Výstava Terakotová armáda a první čínský císař potrvá už jen do 8. února

Terakotová armáda, foto: Chadi Abou SariyaVýstava „Terakotová armáda a první čínský císař“, která představuje dosud nejrozsáhlejší rekonstrukci proslulého mauzolea prvního čínského císaře Čchina, bude v Praze k vidění už jen do 8. února 2015. V posledních osmi dnech, tj. od 30. ledna do 8. února, bude pro velký zájem zpřístupněna každý den až do 20 hodin.

Pro prodloužení otevírací doby jsme se rozhodli jak pro velký zájem obecně tak na základě četných žádostí lidí, kteří se z důvodů delší pracovní doby do 18 hodin na expozici nedostanou.“ vysvětluje Štěpán Janeček z pořadatelské společnosti Beyond Entertainment. „Nejraději bychom samozřejmě celou výstavu ponechali v Praze déle, ale jelikož exponáty putují do dalších zemí, tato varianta bohužel nepřicházela v úvahu. Všem zájemcům o výstavu se tak snažíme vyjít vstříc alespoň prodloužením otevírací doby do 20 hodin“ dodává Janeček.

Proslulou hrobku, která je považována za 8.div světa, přibližuje v Křižíkově pavilonu E na pražském Výstavišti na ploše 1800 m2 přes 300 replik soch terakotového vojska, včetně vozů či koní, a bronzových zbraní, které byly ručně vyrobeny v Číně. Návštěvníci se zde seznámí jak s životem císaře Čchina a objevem originální hrobky v Číně tak i s náročným procesem výroby terakotové armády a s detaily soch charakterizujícími hodnost každého vojáka (kterou dokládá typ účesu, brnění či založení rukou).

Výstava je opatřena audio-průvodcem a vedle vystavených exponátů nabízí i tématicky spjaté projekce dokumentárních filmů.

Vstupenky a více informací na www.terakotova-armada.cz a www.ticketpro.cz.
Pro děti, seniory, studenty, ZTP či školní skupiny je k dispozici zvýhodněné vstupné.

Terakotová armáda, foto: Chadi Abou Sariya

Terakotová armáda, foto: Chadi Abou Sariya

Terakotová armáda, foto: Chadi Abou Sariya

Více na www.terakotova-armada.cz a www.ticketpro.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.