Úterý, 30.5.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Výstava železničních modelů 2020

Tak jako každý sudý rok, tak i z kraje roku 2020 jsme pro Vás připravili velkou výstavu železničních modelů, kolejišť a fotografií. Jelikož každý rok stoupá o tyto velké výstavy zájem a v roce 2018 prostory Výstavní síně zdaleka nepostačovali, rozhodli jsme se o rozšíření prostorů do Výstavní síně a zároveň do divadelní kavárny. Moduly kolejišť neustále přibývají a byla by škoda je neukázat veřejnosti.

Ve Výstavní síni zůstane kolejiště HO, které bude rozšířeno o novou železniční trať z Chrudimi města do skryté stanice Hrochův Týnec. Zároveň bude kolejiště doplněno nákladištěm Uhřetice, které je stejně jako stanice Chrudim město ztvárněno přesně podle své skutečné předlohy. Jak Hrochův Týnec, tak nákladiště Uhřetice nebyly doposud  veřejnosti představeny. Po několika letech jsme se vrátili zpět do prostoru divadelní kavárny, ve které bude instalováno kolejiště TT a kolejiště N. Zároveň zde budou umístěny vitríny s železničními modely. Kolejiště TT je nově rozšířeno o traťové moduly a skrytá stanice Čápův Dvůr společně s některými moduly dostala „zelenou“ podobu. Vchod do obou sálů zůstává stále stejný, tedy bočním vchodem do divadla od řeky a po schodišti do druhého patra do divadelní kavárny a o patro výše do Výstavní síně. 

 

Kdy 24. – 26. ledna
 31. ledna – 2. února
Kde Chrudim
 divadelní kavárna

 

Výstava železničních modelů - Chrudim

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz