Vychází audiokniha Za sny, kterou načetl Richard Krajčo

Audiotéka.cz vydala v únoru audioknihu Za sny, kterou načetl Richard Krajčo společně se svou manželkou – autorkou knihy, režisérkou a scénáristkou –  Karin Krajčo Babinskou. Čtyř a půlhodinové dílo je dostupné k poslechu a ke stažení v mobilní aplikaci Audioteka, na fyzických nosičích vyjde audiokniha koncem měsíce.

Richard Krajčo strávil několik lednových dní v nahrávacím studiu, kde zpěv u mikrofonu vyměnil za načítání audioknihy Za sny, kterou napsala jeho manželka Karin Krajčo Babinská: „Kniha vznikla na základě stejnojmenného scénáře, protože původně měla být filmem. A v roli Maxe byl vždycky Richard na prvním místě. Objevil se i v ilustracích knihy,“  vysvětluje autorka, proč o jiném interpretovi neuvažovala. Na audioknize se podílela jako režisérka a také načetla pasáže s deníkovými zápisky hlavní ženské postavy.

„Já s tím příběhem žiji od první chvíle, kdy ho Karin začala psát. A tím, že tuto knížku v podstatě znám nazpaměť – od začátku do konce a zase zpátky, tak je to pro mě trošku snadnější, než byly ty předešlé audioknihy,“ popsal práci ve studiu Richard Krajčo

Vydejte se na cestu za sny

Příběh vypráví o Maxovi, který žije v Holandsku a má zdánlivě všechno – lukrativní pracovní místo v úspěšné firmě, luxusní dům a dostatek peněz. Něco hlubšího však postrádá a prázdno vlastní existence ho dožene až na samé dno. Náhodné setkání s krajankou z Čech Marlou, Maxovi zcela změní život. Společně se vydávají na cestu bez cíle.

Zůstaň tu se mnou

Audioknize přidává další rozměr píseň Zůstaň tu se mnou kapely Kryštof, která v audioknize zazní. Píseň psal Richard Krajčo právě na základě nerealizovaného scénáře a fanoušci kapely si tak mohou konečně poslechnout celý příběh, který je na pozadí úspěšného hitu.

Audiokniha je k dostání na Audiotéka.cz za cenu 269 Kč.

 

Audiotéka je největší distributor audioknih v České republice a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace. Svým uživatelům nabízí audioknihy vlastní produkce a dalších 180 vydavatelů. V nabídce má více než 4 000 titulů nejrůznějších literárních žánrů, audio verze populárních časopisů a přes 7 milionů minut mluveného slova. Na českém trhu je Audiotéka již osmým rokem.

 

Za sny

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.