Jarní vycházka s entomologem podél Chrudimky

V sobotu 6. dubna se můžete se spolkem Altus vydat  na komentovanou vycházku podél dolního toku Chrudimky.

Koho zajímá řeka Chrudimka a příroda kolem ní, neměl by si nechat tento výlet ujít. Cílem je seznámit se s novou evropsky významnou lokalitou z evropské soustavy Natura 2000 Dolní Chrudimka, která chrání vážku Klínatku rohatou, která je vázaná na přirozené koryto řeky. Vycházku povede entomolog Roman Mlejnek, který představí druhy nebo  skupiny hmyzu, které budou během vycházky aktivní. Představí také metody práce entomologa.

O zajímavostech ze života rostlin jarního aspektu, které rostou podél břehů Chrudimky a náhonu Zmínka bude mluvit botanička Naděžda Gutzerová

Sraz je v 10:15 na vlakovém nádraží v Chrudimi, odkud se přepravíme do Úhřetic. Po příjezdu vlaku je možné se k vycházce přidat i v Úhřeticích. Z vlakové zastávky v Úhřeticích se nejprve  vydáme k soutoku a řekou Novohradkou a začneme poznávat tu část Chrudimky, kde má řeka přirozené koryto. Čeká nás cesta loukami v nivě řeky, podél Chrudimky a náhonu Zmínka až do Hostovic. V těchto místech můžeme ještě vidět hliněné břehy, které využívají k hnízdění lednáčci či mrtvá ramena řeky. Na okraji Hostovic se zastavíme u starého ramene Chrudimky, které bylo v uplynulých letech revitalizováno. Vracet se budeme zpět do Úhřetic na vlak.

Svačinu s sebou.

Další informace na tel. 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

 

Kdy  sobota 6. dubna 2019
Kde dolní tok Chrudimky

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.