#ZachranBackstage

Zvukař malířem, produkční sanitářem! Profese kreativního průmyslu už neexistují. Pomůže si branže sama? Projekt #ZachranBackstage by jim v tom mohl pomoci. Projekt ZachranBackstage umožňuje fanouškům hudby pomoci všem důležitým lidem v hudební branži, kteří nejsou sice hvězdami pódií, ale bez nich by se koncert nebo festival odehrál jen těžko.

Jde o bedňáky, techniky, zvukaře, osvětlovače, ochranku, tour managery, řidiče a další, kteří od půlky března 2020 přišli o možnost pracovat v oboru, kterému se naplno věnovali často i mnoho let. V létě dostalo příležitost se k práci krátkodobě vrátit jen pár z nich, a ani v následujících měsících je nečekají lehké časy.

„ZachranBackstage.cz je iniciativa, jež chce jednoduše a transparentně podpořit profesionály oborů, které souvisejí s hudební produkcí, organizací koncertů, festivalů, klubovou scénou a dalšími příbuznými obory. Subjekty, jež jsou zasaženy opatřeními směřujícími k zabránění šíření viru známého jako covid-19. Chceme prostřednictvím prodeje merchandise, případně dalších produktů a služeb, získat co nejvíce finančních prostředků, které nasměrujeme k profesionálům hudebního průmyslu. Zároveň bychom rádi pomohli jednotlivcům najít práci, například v řadách dobrovolníků ve zdravotnictví, a podpořit jejich odměňování. Jasně, co nejjednodušeji a s podmínkou transparentnosti všech zúčastněných stran,“ uvedla Martina Jablanovská, spoluautorka projektu.

Jak projekt podpořit?

  • Velká většina produkčních, techniků, zvukařů, osvětlovačů, riggerů, manažerů i road manažerů jsou z podstaty věci samostatně myslící, výkonné, rychle se přizpůsobující a učící se bytosti. Časově flexibilní, komunikativní a fyzicky schopní a zodpovědní pracovníci. Máš pro někoho takového práci, nebo přivýdělek?

  • Poskytněte produkty či služby, které můžeme prodávat. Protože předpokládáme, že to často budou umělci, organizátoři a ostatní, jichž se koronavirová krize také dotkla, nechceme, aby vše poskytovali zcela zadarmo. Přijde nám fér, aby se k těmto subjektům vždy dostaly zpět reálné náklady na daný produkt či službu.

  • Kupujte produkty a služby z našeho e-shopu a podpořte tak obor, jenž se snaží zajistit vaši zábavu a životní styl po dlouhé roky. Vy tak dostanete originální dárek a lidé z oboru šanci důstojně přežít těžká období.

  • Staňte se partnerem projektu a pomozte šířit poselství této iniciativy do všech koutů, napojte nás na nabídky práce, pomozte nám získat pozornost médií či finančních prostředků na podporu stovek tisíců lidí bez práce, kteří CHTĚJÍ pracovat.

E-shop, nabídky práce i více informací najdete na www.zachranbackstage.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk