Začíná Movember! Jdete do toho?

Začíná Movember!Movember mění vzhled mužů po celém světě. Napříč celou zeměkoulí se dnes muži přestávají holit a nechávají si narůst knír!

Vydržíte se 30 dnů neholit? Pokud ano, dnes se naposled oholte a od zítřka slavte Movember. Movember je hnutí, které se zasazuje o návrat kníru do pánské módy – pro pobavení, proti každodenní šedi, ale také jako charitativní počin.

Protože z každého z vás se může po dobu 30 dnů – přesně tolik dnů má Movember / listopad – stát chodící reklama otevírající prostor pro konverzaci na téma mužské zdraví. Právě na tento účel se totiž prostředky získané z akce Movember věnují. Přispět může každý!

 

 

Movember je charitativní a každoročně se konající genderově zaměřená akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadaná na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November).

Každoroční celosvětová akce je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby.

Celoměsíční vybírání finančního příspěvku mezi přáteli, firmami a sponzory vrcholí zasláním příspěvku na konto organizace. Organizace nabízí přispění na konkrétní osobu, skupinu lidí nebo jako obecný dar, který bude použit na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky.

 

Zapoj se do Movembru – jako Mo Bro nebo Mo Sista!

Kdo je Mo Bro? Mo Bro je každý, kdo se rozhodne do akce Movember zapojit změnou vlastního vzhledu. Nech si narůst po dobu 30 dnů knír a změň tak tvář mužského zdraví! Navíc máš konečně výmluvu, proč si můžeš nechat narůst knír a zjistit, jak by ti slušel!

Kdo je Mo Sista? Mo Sista je žena, která miluje kníry. Ne samozřejmě vlastní! Stačí se zavázat, že budete zvyšovat povědomí o akci Movember a pomáhat vybírat příspěvky na mužské zdraví. Knírové sesterstvo pomáhá Movembru růst! Zapojte se také!

 

Movember má svá pravidla – znáte je?

1. Změň tvář mužského zdraví! Přihlas se na movember.com.

2. Od 1. listopadu začni s čistě oholenou tváří pěstovat svůj knír. Pěstuj jej 30 dnů.

3. Gentlemani nepodvádí! Žádné plnovousy, žádné bradky nebo falešné kníry!

4. Využijte moc kníru a pomozte rozpoutat diskuzi o problematice zdraví mužů a získat finanční prostředky pro boj s rakovinou prostaty a varlat.

5. Za všech okolností se každá Mo Bro musí chovat jako opravdový gentleman

 

Začíná Movember!

 

Nebuď osamělým kníračem!

Buď týmový hráč a ne osamělý knírač! Šiř myšlenku Movember dál a hledej další Mo Bro, kteří si také nechají narůst knír! Vytvořte si mezi kamarády soutěž, koho knír bude na konci Movembra největší, nejvtipnější nebo nejhezčí! Udělej povyk mezi svými kolegy, kamarády, v rodině či na sociálních sítích – ať je kníračů co nejvíce.

 

Začíná Movember!

Web akce: http://cz.movember.com/
Akce na FB: https://www.facebook.com/MovemberCZ

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.