Zaujal Vás kompostér na zahradě Vašeho souseda?

Chrudim – druhá vlna výdeje kompostérů se předpokládá na přelomu února a března 2018. 

Jak jste mohli v posledních pár dnech zaznamenat, na zahrádkách v Chrudimi se začaly objevovat kompostéry, které rozdává zdarma město Chrudim v rámci poskytnuté dotace z Operačního programu životní prostředí na projekt “Podpora domácího kompostování města Chrudim“. 

Někdo chtěl vyzkoušet fungování kompostéru ihned a využít poslední zbytky listí, větviček a letniček ze zahrádky či zhodnotit popel z krbu, aby se do jara trochu rozložily a neskončily zbytečně nevyužité v odpadu, někdo čeká až na jaro, kdy zahrady krásně rozpučí, stromy se olistí a tráva začne růst.

V první vlně bylo během měsíce listopadu a prosince vydáno 600 kompostérů o objemu 900 l. Pokud jste si o kompostér požádali a zatím jste nebyli vyzváni k podpisu smlouvy o výpůjčce a následném darování, nemusíte smutnit, i na vás přijde řada. Druhá vlna výdeje kompostérů se předpokládá na přelomu února a března 2018. Všichni žadatelé budou informováni prostřednictvím sms o možných termínech podpisu smlouvy a vyzvednutí kompostéru. No, a pokud se Vám nápad kompostování či kompostér na zahradě Vašeho souseda zalíbil, máte možnost si o něj požádat, posledních pár kusů je ještě volných. Detailnější informace můžete získat zde nebo přímo vyplnit elektronickou přihlášku.

Vaše dotazy Vám ráda zodpoví Jana Harvánková z Odboru územního plánování a regionálního rozvoje.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz