Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Žena, která začala žít

Angličanka Pearl už několik let žije v poklidném manželství mimo ruch velkoměst na francouzském venkově. Nic ji nechybí, je spokojená, ale pouze do doby, než ji kontaktuje bratr a oznámí jí, že jejich otec umírá. Pearl se vypraví do Anglie, aby ho ještě viděla, ale přijede pozdě. Zůstává na otcův pohřeb, kde se dozví o zvláštním dědictví. Otec, který se před mnoha podruhé oženil a od té doby se s první rodinou nestýkal, Pearl odkázal své deníky. Pouze jí, což se nepozdává jejím bratrům, natož dceři z druhého manželství a její matce. Deníky jsou navíc psány těsnopisem, který Pearl ovládá, takže je jediná, která jim porozumí. Jejich čtením odkrývá otcovu bolestnou minulost a také vlastní tajemství, které mělo navždy spát…

Dějová linie s Pearl se střídá s další, v níž vystupuje Caroline. Mladá třiatřicetiletá žena, která sama vychovává malou dcerku, se musí vyrovnat s faktem, že její milovaná matka umírá. Ještě předtím poprosí Caroline, aby jela na pohřeb jistého muže. Caroline netuší proč, ale matce přání splní. 

Žena, která začala žítText zprvu působí poněkud nesourodě, Pearl s Caroline na první pohled nemají nic společného, takže si čtenář láme hlavu, proč se jejich světy prolínají a co chce autorka postavou Caroline sdělit. Nebyl by to správný román s tajemstvím, kdybychom se to dozvěděli hned, můžu říct, že zápletka je dramatická a dojemná zároveň.

Beth Millerová napsala vemlouvavý společenský román, který zaujme zejména čtenářky čtoucí knihy Kate Mortonové nebo Kerry Lonsdaleové. Spolu s Pearl odkrýváme skutečnosti, které žádné děti nechtějí prožívat – odcizení s rodiči, pokřivené vztahové vazby i strach z prozrazených tajemství

Příběh Pearl i Caroline se čte velmi dobře. Jakmile do něj proniknete a pochopíte souvislosti, dostanete melancholicky laděné rodinné drama. Autorka rozkrývá letitá tajemství, zajímavým prvkem je náhled do života muže, který se rozhodl pro restart s novou rodinou a zpřetrhal vazby s biologickými dětmi. Ale je opravdu všechno tak, jak se celá léta jevilo? Leží odpověď v denících o které se vdova pere doslova zuby nehty? Nejen Pearl bude muset najít sílu odpustit a jít dál, také na Caroline čeká spousta šokujících odhalení.

Příznivci rodinných dramat, nenechte si tuto knihu proklouznout mezi prsty. Ač působí nenápadně, skrývá v sobě pozoruhodný příběh o životě, vztazích mezi rodiči a dětmi, lásce i odpuštění.

 

Název knihy Žena, která začala žít
AutorBeth Miller
Žánrspolečenský román, román pro ženy
  
Nakladatelství Alpress
Rok vydání2023
Počet stran296
ISBN978-80-7633-852-4
  
Nákup knihy www.alpress.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Alpress

Knižní Nakladatelství Alpress zaujímá na trhu s knihami jedno z předních míst a pro své čtenáře vydává knihy všech žánrů nejznámějších světových i českých autorů. Především romány pro ženy i muže, thrillery, příběhy ze života, knihy pro děti a mládež a také populárně naučnou literaturu.

www.alpress.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)