Žijme aktivně, dokud můžeme

Lukáš Kerhart - Cestování – nejlepší životní investicerecenze knihy: Lukáš Kerhart – Cestování – nejlepší životní investice

Jste mladí  aktivní lidé, kteří touží po aktivním životě, vyplněném cestováním a případně i studiem v zahraničí? Tato kniha vás přesvědčí o tom, že je vám svět nakloněn, stačí jen chtít a pomyslnou bránu do něj otevřít. Dalo by se říci, že toto dílo je svou náplní, jež se týká nejen osobnostního rozvoje, na velice vysoké úrovni. Publikaci vřele doporučím všem mladým lidem, ať už studentům, nebo absolventům, prostě všem, kteří chtějí v životě něčeho dosáhnout a potřebují najít nějaký záchytný bod, jenž by jim s jejich budoucí kariérou mohl pomoci. Vhodná je však i pro jejich rodiče, kterým ukazuje jak správně své dítě směrovat a motivovat nejen k samostatnosti.

Tato kniha vyšla v roce 2016 v nakladatelství Grada. V případě zájmu si ji můžete pořídit i zde. 

Jistě si říkáte, že podobných knih již vyšla velká spousta a že jsou spíše hodně teoretické a nic neříkající. V čem je tato jiná? Odlišuje se v mnoha ohledech, o tom však více níže. 

 

 

Obálka a název

Kniha mě tentokrát zaujala svým názvem, když jsem pak viděla obálku, jež s titulem bez výhrad souvisí, chtěla jsem si ji ihned přečíst. Obojí je tak krásně prosvíceno sluncem, provoněno mořem, ale zároveň je ze všeho cítit velký kus odvedené práce. V životě si můžete klást otázky typu: Proč cestovat, když to stojí tolik peněz? Co cestováním získám? Jak může být cestování nejlepší životní investicí? Těch otázek je spousta. Tato publikace vám na všechny odpoví a zároveň vyvrátí veškeré zažité mýty, kterých je nepředstavitelné množství. Knihu lze zakoupit v paperbacku. Překvapila mě tím, že má pouhých 176 stran ve formátu A5, jež jsou ale plné velice zajímavých a důležitých informací. 

Jazyk

Text je psán velmi zajímavým způsobem. Každý odstavec má svou myšlenku, které se v něm autor drží. Velice oceňuji to, že se mnohdy nebojí své myšlenky, jež jsou často velice důležité, zopakovat. Tvoří tak pro čtenáře nenásilnou formou určitou mantru, která může pomoci mladým lidem si splnit svá přání a sny. Není pro člověka nic krásnějšího, než si splnit své tužby a být na sebe pyšný. Pýchu pak přeberou i lidé z jeho nejbližšího okolí. Kniha je tvořena zejména vyprávěcím stylem. Autor se snaží vyložit nejen své zážitky s cestováním a studiem v zahraničí, ale i zkušenosti svých přátel, z tohoto důvodu se v díle mísí er-forma s ich-formou. V textu se sice občas našly nějaké gramatické chybičky nebo přepisy, ale na kvalitě řečeného to nijak neubírá. Musím říci, že se mi dílo četlo velice dobře. V každé kapitolce jsou vypíchnuty nejdůležitější myšlenky, tyto poznáte díky odlišnému typu písma a podtržení. U některých příhod se člověk zasměje, u některých má co dělat, aby neukápla slza, ale o tom to je. Hlavně vás však donutí se zamyslet nejen sám nad sebou, ale i nad celou společností. V oblasti osobnostního rozvoje, považuji knihu za grandiózní. 

Tematická oblast textu

Jak jsme se již zmínili, v knize jde zejména o přiblížení cestování nejen za účelem zábavy, ale i studií a práce. V 10 kapitolách se dozvídáme spoustu zásadních a důležitých informací nejen o tom, co si zařídit, jak správně cestovat apod., ale najdeme zde i spoustu kontaktů a zajímavých internetových stránek, kde hledat odpovědi na své otázky. Právě tímto rozdělením, které je krásně přehledné a strukturované, ale i způsobem toho, jak je text podán, je pro mě naprosto jedinečným a originálním dílem. Pokud autor vydá další podobnou knihu, ráda si ji přečtu, protože zde nenajdu jen rady a tipy, co a jak, ale vím, že zde objevím životní zkušenosti mnoha lidí, kteří si procesem již prošli, ať už úspěšně, či nikoliv.

Celkové hodnocení

Kniha si mě získala a mohu ji vřele doporučit všem, kteří se rozhodují o tom, co dál se svým životem. Autor si zasloužil můj obdiv tím, že si touto knihou splnil on sám svůj sen, ale troufám si tvrdit, že bude jejím prostřednictvím plnit touhy dalších lidí a nakonec dosáhne svého cíle. Jaký to je cíl? Přečtěte si knihu a zjistíte jej. Dále se mi líbilo, že kniha nevyzněla jen tak, že je veškeré cestování super a nic se vám při něm nemůže stát. Najdete zde tudíž i příběhy, které ukazují i negativní stránky, avšak mají něco společného, aktér se vždy dokázal vlastním přičiněním postavit na nohy, příp. postavit se protivníkovi, který mu házel klacky pod nohy a mohl být na sebe pyšný. Aby vše bylo doloženo, na konci knihy naleznete obrázkovou přílohu, jež vám přiblíží zahraniční působení autora samotného. Z četby této knihy jsem byla nadšená a musím říci, že i mě autor přesvědčil o tom, že by vůbec nebylo špatné zkusit cestovat trošku jinak.

Moje subjektivní hodnocení je krásných 100 %. 

 

Anotace

Pokud chceš dobře nastartovat svoji kariéru, ujasnit si, co chceš v životě dělat, a splnit si své sny, pak tuto knihu držíš v rukou správně. Řada z nás se na konci střední a v období vysoké školy trápí, protože neví, kterým směrem se v životě vydat. Sám jsem se dlouhou dobu hledal a až cestování mi ukázalo životní cestu. Dal jsem si neskromný cíl napsat knihu, kterou bych si přál držet ve svých rukou, když mi bylo mezi 18 a 25 lety, začínal jsem přemýšlet nad svou budoucností a napadala mě spousta otázek.

Díky svým cestám po celém světě jsem nashromáždil řadu inspirativních příběhů mladých lidí, kteří hned od začátku věděli, co chtějí v životě dělat, a dnes jsou úspěšní. Potkal jsem ale i řadu těch, kteří stejně jako já nevěděli, co se sebou, a dnes jsou skvělou inspirací pro ostatní. Jak je to možné? Co tito lidé udělali jinak? Odpovědi najdeš uvnitř této knihy. Věřím, že tě historky ze světa pobaví a pomůžou ti správně nakopnout tvou kariéru. 

 

Název knihy:                     CESTOVÁNÍ – nejlepší životní investice
Lukáš Kerhart - Cestování – nejlepší životní investiceAutorka:                              Lukáš KERHART

Žánr:                                    osobní rozvoj a styl
Rok vydání:                        2016
Počet stran:                        176
Nakladatelství:                   GRADA

Formát:                                140 × 210, vázaná
EAN:                                     9788027100606
ISBN:                                    978-80-271-0060-6

E-shopy:                               kniha – http://www.Grada.cz

                                               kniha – http://www.KnihCentrum.cz/


 

GradaKnihy s logem GRADA vycházejí v České republice již od roku 1991. GRADA si za dobu své existence vybudovala pozici největšího tuzemského nakladatelství odborné literatury co do objemu tržeb, počtu vydávaných nových titulů i šíří oborů své působnosti a to jak v České tak i ve Slovenské republice.

K dnešnímu dni GRADA vydala téměř 8.000 titulů v celkovém nákladu více než 16 milionů knih. Nabídka společnosti GRADA pokrývá široké spektrum odborné literatury z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. Ročně produkuje více než 400 novinek ve více než 29 oborech asi v 90 edičních řadách.

V její produkci jsou tituly s právní tematikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí. Tuto pestrou škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život.

Důležitou součástí nakladatelské strategie je přinášet odborníkům a širší odborné veřejnosti aktuální znalosti a informace ze všech oborů a oblastí jejich činnosti, znalosti v maximální odborné kvalitě, včas, v optimální formě a rychlé dostupnosti. Autory knih se značkou GRADA jsou proto nejlepší čeští odborníci v daných oblastech. Grada vydává také mnoho překladů významných zahraničních titulů. Z nabídky GRADA si tedy pro svou práci potřebné znalosti vyberou nejen vynikající experti a přední odborníci, ale veškerá odborná veřejnost včetně studentů všech stupňů škol a také pro řadu všeobecně praktických témat a publikací i široká veřejnost.


Knihcentrum.czKNIHCENTRUM.CZ je internetové knihkupectví, které působí na českém trhu od roku 2009. V nabídce má přes padesát tisíc knih skladem se slevami až 90%.
Specializují se hlavně na knihy, ale nabízí také hry, hračky, e-knihy, audioknihy na CD, papírenský sortimenta a knižní bazar.

Téměř každý měsíc pro vás zlevňují některé tituly a ty pak můžete najít v jejich tištěných letácích. Letáky v elektronické podobě si můžete prohlédnout zde.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Ivana Pásková

Mou láskou jsou knihy, ty mě nikdy nezklamou. Čím víc jich přečtu, tím více životů a dobrodružství prožiju. (www.iwikovaknihovna.cz)