Zoner Photo Studio X si jako první český produkt odnáší prestižní ocenění TIPA World Awards

Brněnský software na úpravu fotek Zoner Photo Studio X vyhrál jedno z nejprestižnějších světových ocenění ve fotografické branži, TIPA World Awards. Stal se tak vůbec prvním oceněným českým produktem v třicetileté historii udílení cen TIPA.

Světově uznávané ocenění pro nejlepší fotografické produkty TIPA World Awards si letos odnáší v Brně vyvíjený program na úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Dnes to oznámila asociace TIPA (Technical Image Press Association), která ceny každoročně uděluje. Zoner Photo Studio X zvítězilo v kategorii Nejlepší software pro práci s fotografií a stalo se vůbec prvním českým produktem oceněným asociací TIPA.

„Pokládáme toto ocenění za velký úspěch, ale hlavně je to pro nás jasný důkaz, že Zoner Photo Studio X je v zahraničí plnohodnotně postaveno vedle zatím světoznámějších konkurentů. Naši pozici potvrdí hned podzimní aktualizace, ve které chystáme velké novinky,“ říká ředitel softwarové divize společnosti ZONER software, která program Zoner Photo Studio X vyvíjí, Michal Prouza. 

 

ZPS ilustrativní foto

 

TIPA World Awards každý rok získávají nejlepší fotoaparáty, objektivy, ale i příslušenství nebo technologie zaměřené na fotografii. TIPA sdružuje 25 renomovaných fotografických magazínů ze čtrnácti zemí a pěti kontinentů, jejichž šéfredaktoři vybírají vhodné kandidáty do užšího výběru v celkem čtyřiceti oceňovaných kategoriích. Dostat se do jejich hledáčku je přitom velmi nelehký úkol.

Práce na naší nominaci do této kategorie začaly v roce 2019 a jsem opravdu rád, že je po takové době vidět výsledek. ZPS X slučuje funkce, na které má třeba Adobe několik programů za cenu, které snad nemůže konkurovat žádný jiný program. Myslím, že v tom je naše síla oproti konkurenci,” přibližuje Thomas Urban, který za ZONER software s TIPA magazíny dlouhodobě komunikuje.

Mezi hlavními kritérii posuzuje TIPA inovativnost, využití špičkových technologií, design a ergonomii, uživatelskou přívětivost a poměr ceny a výkonu. Finalisté jsou vybíráni v několika kolech včetně hodnocení odbornou komisí. O vítězích rozhoduje valné shromáždění za přítomnosti zástupců všech magazínů v asociaci TIPA.

 

www.zoner.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz