Chrudimští futsalisté ve finále vyzvou Plzeň

Futsalisté Chrudimi vyřadili v semifinále nejvyšší futsalové ligy Teplice a ve finále se utkají s Plzní.

Chrudim si finále zahraje poprvé od roku 2018, kdy porazila Spartu. O rok později právě pražský klub vyřadil Chrudim v semifinále. Loni byla soutěž z důvodu pandemie covidu ukončena po 20. kole a jako vítěz byl označen právě chrudimský klub, který tabulce vévodil.

Letos se soutěž naštěstí dohraje podle plánu a Chrudim se tak může těšit na další finále. Do něj se dostala přes Liberec a Teplice. Čtvrtfinále s Libercem bylo naprosto jednoznačné, k postupu stačily tři zápasy a celkové čtvrtfinálové skóre 27:4 hovoří za vše. Semifinále proti Teplicím bylo již o mnoho vyrovnanější. Po dvou chrudimských výhrách uspěl Svarog a vynutil si čtvrtý zápas. V něm už ale Chrudim „mečbol“ proměnila v postup do finále.

Plzeň do finále postoupila přes Mělník a Slavii Praha. V obou případech jí na postup stačily tři zápasy. Finále slibuje hodně vyrovnanou sérii. V základní části totiž oba vzájemné zápasy finalistů skončily remízou, v Plzni to bylo 3:3 a v Chrudimi 2:2. 

Finále začíná ve čtvrtek 20. května 2021 v Plzni. Mistra letošního ročníku 1. futsalové ligy poznáme nejpozději 2. června, kdy by se hrál případný pátý rozhodující zápas. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.