Neděle, 24.9.2023
Příroda a ekologieVolný čas

Zoozoom výstava Marka Rejenta v Poličce

Zoozoom výstavaV sobotu 8. října 2011 byla v Centru Bohuslava MartinůPoličce slavnostně otevřena Zoozoom výstava Marka Rejenta.

Tento známý sochař a konceptuální umělec se již řadu let věnuje výtvarným pracím, a právě tato výstava představuje jednu z mnoha autorových tvoreb.

Sochařský projekt Zoozoom se tematicky obrací ke kraji Českomoravské vysočiny. Návštěvníci se mohli zaměřit převážně na zvířecí obyvatele malebného, ale taky drsného a nepoddajného kraje Vysočiny, skrývajícího mnohá překvapení a vizuální zážitky. 

Na jedné straně spatřili jakési sochařské panoptikum hospodářských zvířat s jejich otiskem v podobě a vlastnostech lidí, nazvané Vesnický Pantheon, naproti tomu i svět tvorů divokých a neochočených, skutečné odhalení „pravdy“ o poměrech v lesích, lukách i jinde.

Celá výstava bude trvat až do 6. listopadu 2011, a je určena především pro žáky základních a středních škol. Vstupné je 25 Kč pro žáka či studenta, pedagogický doprovod má vstup zdarma. Pravděpodobná délka programu je podle časových možností v rozmezí 45 – 90 minut.

Tak neváhejte, a přemluvte své rodiče nebo učitele k této neopakovatelné návštěvě!

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.