Středa, 22.5.2024
KnihyKultura

Zvířata z celého světa pro nejmenší

„Vydej se na vzrušující výpravu do říše zvířat. Zavítej na různé kontinenty naší planety a poznej její obyvatele – ať už žijí v africké poušti, asijské džungli, nebo třeba na evropském pobřeží.“

Zajímají vaše děti zvířata, navštěvují rády zoo? Pak toto velkoformátové leporelo rozšíří obzory v oblasti zvířecí říše nejen vašich dětí, ale i vaše. Každá dvojstrana leporela je věnována jednomu kontinentu. Ilustrátorka zachycuje zvířata v jejich přirozeném prostředí – v lese, ve vodě, na pláních, v džungli, či na poušti.

Co se děje v říši zvířatPublikace vás seznámí se zvířaty, které běžně známe, ale určitě v nádherných ilustracích objevíte vám dosud neznámé tvory jako například hoacina chocholatého, čepcola hřebenatého, havýše, nebo taipana velkého.

Zvířata jsou zachycena velmi realisticky v místech, v nichž žijí. Naleznete zde rozmanité druhy od hmyzu, přes plazy, ryby, ptáky až po savce.

„Objevíš veverku? Vidíš plameňáka, jak pije? Kde se schovávají klokani?“

Kniha je velmi pěkně zpracovaná a velice podrobná. Je zde zobrazeno na tři stovky druhů.

Na konci leporela na vás čeká kvíz, který vás vrátí na předchozí stránky a vy budete opět hledat a znovu objevovat zvířata.

Leporelo je určeno dětem od tří let. Jistě je zaujmou krásné kresby zvířat, ale knihu bych věnovala spíše dětem od čtyř, či pěti let, které již znají více zvířat a rády poznají i další méně známé tvory.

„Nejrychlejším zvířetem na světě je gepard. Víš, kde žije? Najdeš ho?“

Velkoformátová leporela od Anne Suessové jsou u nás doma velmi oblíbená. V knihovničce máme Co se děje kole nás, Co se děje po celý rok a vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, tak by vaší pozornosti nemělo utéct také leporelo Co se děje o Vánocích. A pokud vaše děti zajímají traktory a domácí zvířata, tak vám vřele doporučuji leporelo Co se děje na statku (recenze).

Díky ilustrátorce Anne Suessové mohou děti objevovat blízká i vzdálená místa a jejich obyvatele.

 

Název knihy Co se děje v říši zvířat
AutorAnne Suessová
ŽánrPro nejmenší, leporelo, příroda, zvířata
  
Nakladatelství PIKOLA
Rok vydání2022
Počet stran10
ISBN978-80-242-8024-0
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

PIKOLA

Nakladatelství dětské literatury PIKOLA vzniklo v roce 2017. Knihy pro děti však vydáváme v nakladatelství EUROMEDIA GROUP, a.s. již od roku 1992. Malým čtenářům přinášíme to nejlepší od českých autorů a ilustrátorů – Ferdu Mravence, Krtečka, Alenčinu i Martínkovu čítanku a další. Jsme výhradním českým vydavatelem světoznámého autora Roalda Dahla, ale vybíráme i další zajímavou beletrii a encyklopedie ze zahraničí.

www.knihyzpikoly.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)