Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

58. loutkářská Chrudim

58. loutkářská Chrudim - plakát akceI letos ožije Chrudim loutkami – ve dnech 2. – 7. července 2009 můžete zhlédnout loutková představení na několika scénách v Chrudimi a přijít si poslechnout večerní koncerty.

Letos již po osmapadesáté je pro vás připraven další ročník festivalu amatérských loutkářských souborů Loutkářská Chrudim. Posláním přehlídky je umožnit setkání amatérských loutkářů na celorepublikové úrovni, prezentaci a konfrontaci výsledků jejich práce. Na několika scénách po celé Chrudimi budete mít možnost od 2. do 7. července 2009 zhlédnout řadu rozmanitých loutkových představení, určených jak těm nejmenším, tak i jejich rodičům. Hlavní program bude složený z inscenací nominovaných a doporučených porotami postupových přehlídek. Součástí festivalu budou také různé inspirativní programy a semináře.

Program 58. loutkářské Chrudimi ke stažení zde.

Vstupenky můžete od 1. června zakoupit v pokladně Divadla Karla Pippicha nebo v Informačním centru města Chrudim.

Již tradičním lákadlem se stal bohatý doprovodný program, který nebude chybět ani letos. Po večerech se můžete těšit na koncerty známých zpěváků (vždy v 19 hodin v Parku Republiky – za Divadlem K. Pippicha, akce jsou zdarma):

3.7. Pavel Dobeš

4.7. Chrudimský Big Band a Big Band Letohrad (15 – 18 hodin)

4.7. Sestry Steinovy

5.7. Tomáš Klus

6.7. Chocolate Jesus od 19 hodin

7.7. Jaroslav Hutka od 20 hodin

Přehlídku pořádají z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (odborný útvar ARTAMA) a město Chrudim ve spolupráci s Chrudimskou besedou, občanským sdružením Společnost amatérské divadlo a svět a organizacemi sdruženými ve Festivalovém výboru Loutkářské Chrudimi.

Více na www.vademecum-kultury.cz/lch/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.