7. Fresh Film Fest

7. Fresh Film Fest

Fresh Film Walk, aneb filmová procházka s promítáním ve veřejném prostoru se koná 28. července 2010 v Pardubicích jako pozvánka na letošní festival debutů a studentských filmů Fresh Film Fest. Pardubický Fresh Film Walk vypukne ve 22 hodin na Příhrádku, akce je přístupna veřejnosti zdarma.

V rámci filmové procházky Pardubicemi, která nabídne projekce například na hradby či fasády budov, bude promítnut filmový předvýběr z letošního Fresh Film Festu. Jedná se většinou o krátké filmy oceněné prestižními cenami nebo žánrové, experimentální či výjimečné animované filmy. Diváci se mohou těšit například na německý snímek Mr. Eck, o tom co se stane, když se narodí dvěma čtverečkům kolečko, na francouzský film Molpé o proměně malé dívky v mořskou pannu či na film Kristýny Dufkové Usnula jsem o malé holčičce, která prožije nevšední dobrodružství v zemi mrtvých. Chybět nebude také například film U and me německé režisérky Karsten Krause o proměnách jedné ženy v čase či film Swimming pool od studentky FAMU Alexandry Hetmerové.

 

Další Fresh Film Walky se budou konat v průběhu července, srpna a září také v Českých Budějovicích, Brně, Šumperku, Opavě a v Praze. Organizátoři festivalu chtějí obyvatelům českých měst zprostředkovat zcela jiné zážitky z městského prostoru, tak jak je to časté v jiných evropských metropolích. Sedmý ročník mezinárodního filmového festivalu debutů a studentských filmů Fresh Film Fest proběhne letos poprvé v Praze ve dnech 25. – 29. srpna.

Více informací na www.freshfilmfest.net.

  7. Fresh Film Fest

TERMÍNY FRESH FILM WALKS:

28.7. Pardubice, start 22 hodin na Příhrádku
29.7. České Budějovice, start 22 hodin u Domu kultury
5.8. Brno, start 22 hodin v Denisových sadech
6.8. Šumperk, start 22 hodin u budovy České pošty
7.8. Opava, start 22 hodin v Janáčkových sadech

17. 8. Praha, start 22 hodin u Karlova mostu

7. 9. Praha, start 21 hodin u Žižkovské televizní věže

 

Přesná místa, časy a termíny budou upřesněny. Změna programu vyhrazena.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.