AC/DC Špejbl’s Helprs v Ponorce

AC/DC Špejbl's Helprs7. listopadu 2008 vtrhne do rockového klubu Ponorka v Pardubicích revivalová kapela, která si říká AC/DC Špejbl’s Helprs.

Na počátku všeho stála touha několika muzikantů, tak trochu unavených tvorbou vlastních nebo snad raději pseudovlastních songů (každý trochu sebekritický autor hudby všeobecně známé pod názvem rock´n´roll jistě ví o čem je reč), zahrát si staré, ale nestárnoucí, dokonale vymyšlené songy. Původním záměrem nově vznikající skupiny bylo prezentovat díla rozličných autorů světové i domácí scény a bavit tím hlavně sebe a návštevníky našich vystoupení. Ovšem záhy po nastudování několika písní kultovní australsko-skotské formace AC/DC bylo jasné, že právě tato muzika, při jejímž poslechu většina z nás prožívala své první rockerské sny již v období povinné školní docházky, je našim srdcím nejbližší. A tak vznikl revival band.

Když revival tak precizně. Tak by se dalo formulovat motto našeho snažení. K dosažení co možná největší autentičnosti nám výrazně pomáhají dnes již celkem běžně dostupné notové zápisy a tabulatury. Velkou devizou skupiny Špejbl´s Helprs je zpěv v podání Petra Průši, který se (nejen dle našeho názoru) vypořádal s originálním projevem Briana Johnsona téměř dokonale.

S výjimkou bicích nástrojů, kde původního člena Petra Kareše vystřídal Marek Stark, hraje kapela v tomto složení: Petr Kopsa – basová kyt., Ivan Eis – rytmická kyt., Petr Kollert – solová kyt. a Petr Průša – zpěv. Skupina má za sebou mnohaleté putování po České republice s velmi pozitivním ohlasem u posluchačů. Naším záměrem zůstává hrát, rozšiřovat repertoár (v současné době čítající desítky skladeb) a bavit co nejvíce návštěvníků na vystoupeních našeho naklonovaného bandu po celé ČR i jinde.

Třebaže jsme si dobře vědomi skutečnosti, že originál AC/DC nenahradíme, pevně věříme, že znalcům udělá naše vystoupení radost, a že se možná z ostatních méně znalých posluchačů stanou další příznivci této světové legendy.

 

Kdy: 7. listopadu 2008 od 21:30
Kde: Rockový klub Ponorka Pardubice
Vstupné: 109Kč / 129Kč

Více na http://spejbls-helprs.cz.

AC/DC Špejbl's Helprs

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.