Animefest 2014

Animefest 2014Konečně je to tady! V pátek 9. května 2014 obsadí brněnské výstaviště největší český festival japonského komiksu (mangy), animovaného filmu (anime) a japonské kultury – Animefest 2014. Jedná se již o jedenáctý ročník tohoto třídenního festivalu a rozhodně se máte na co těšit.

Oficiální plakát Animefest 2014Animefest je rok od roku úspěšnější a oblíbenější a věříme, že i letos svou laťku posune zase o kousek výš. Návštěvníky čeká mnoho novinek a překvapení, například pro výtvarně nadané je vyhlášena Artist Alley. A co vlastně festival nabízí? Můžete se těšit na zábavné soutěže, praktické workshopy, spoustu kvalitních tematických přednášek a promítaní starších i nových anime. Oblíbenou částí programu je Cosplay soutěž, ve které se návštěvníci utkají o titul nejlepšího kostýmu. A cosplayů bude na akci opravdu hodně, což přispívá k naprosto úžasné atmosféře festivalu.
Můžete si vyrobit vlastní cosplay, ať už inspirovaný nějakou anime či herní postavou nebo něčím zcela jiným. Přijet v kostýmu však rozhodně není podmínkou pro vstup.
Dorazí několik zahraničních hostů, kteří budou vést vlastní přednášky nebo zasednou v porotě Cosplay soutěže. Pod záštitou animefestu se uskuteční také pár doprovodných minisrazů (například sraz fanoušků her od Square Enix). Dále budete mít možnost zakoupit si různé manga a anime zboží v Craft Alley a u prodejních stánků.

Chrudimka.cz vysílá na událost vlastního redaktora, takže po ukončení akce zde najdete report z Animefestu 2014.

Ukázka z loňského ročníku:

Více informací o festivalu, ubytování a vstupném najdete na www.animefest.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.