Neděle, 19.5.2024
Příroda a ekologieVolný čas

Anketa o nejkrásnější strom Chrudimska

Anketa o nejkrásnější strom ChrudimskaObčanské sdružení Altus otevřelo anketu na téma “Nejkrásnější strom Chrudimska” za účelem najít náhradníka za červenolistý buk lesní, který musel být ze zdravotních důvodů poražen. Pojďme jim pomoci nalézt nového kandidáta na tento titul. Hlasovat pro nejkrásnější strom Chrudimska můžete do 15. března 2015.

Občanské sdružení Altus vyhlašuje anketu o Nejkrásnější strom Chrudimska. Hledáme náhradníka za červenolistý buk lesní ze slatiňanského zámeckého parku, který byl nositelem tohoto titulu až do ledna 2014, kdy musel být ze zdravotních důvodů poražen. Kandidátem může být jakýkoliv strom, který si podle vás zaslouží pozornost. Může jím být, jak strom chráněný, tak nechráněný, který si ochranu zaslouží.

Pokud se rozhodnete nějaký strom přihlásit, je potřeba vědět, kde se nachází (stačí namalovat jednoduchý plánek), vhodné je změřit obvod jeho kmene ve výšce 130 cm od země. Důležitý je důvod, proč si myslíte, že právě vámi navrhovaný strom by měl být nejkrásnějším stromem Chrudimska. Vámi navržené stromy zveřejníme na kulturním a informačním portálu www.chrudimka.cz, kde již nyní můžete najít řadu zajímavých tipů v seriálu o starých a památných stromech Chrudimska.

Z došlých návrhů vybere vítěze tříčlenná komise tvořená dendrologem, arboristou a botanikem, která zohlední jednak ohlasy z www.chrudimka.cz, jednak celkový vzhled stromu a jeho zdravotní stav. Chrudimsko je pro tuto anketu vymezeno velmi volně, bez ohledu na administrativní hranice chrudimského okresu.

Své návrhy na Nejkrásnější strom Chrudimska zasílejte na adresu Občanského sdružení Altus, Strojařů 1387, 537 01 Chrudim do 15. března 2015. Kromě poštovní adresy je možné použít email: altus@chrudimka.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.