Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

Australští punkáči Dune Rats přivezou do Prahy nové album

Australští punkáči Dune Rats přivezou do Prahy nové albumDo pražského klubu 007 se opět vrací kapela Dune Rats. Tentokrát australští punkeři představí jejich novou desku The Kids Will Know Its Bullshit. Koncert se uskuteční 7. května 2017 v 19.00. Vstupenky za 250 Kč jsou v předprodeji na goout.cz a také na místě v den koncertu za 300 Kč.

Natočit punkovou desku je snadné, to vám  řekne každý. Každý, kdo takovou desku nenatočil. Kromě tří akordů a sjetých textů to ale znamená pořádnou fušku se spoustu plánování. V případě Dune Rats a jejich druhého alba The Kids Will Know Its Bullshit to také obsahuje pořádnou dávku sebereflexe od doby, kdy v roce 2014 vydali stejnojmenný debut.

Dune Rats mají turné po Evropě

 

Dune Rats složili písničky na svou první desku za měsíc a nahráli je za týden. Tentokrát si ale dali na čas a pohráli si s tím, dokud album neznělo skvěle. Zpěvák a kytarista Danny Beusa to shrnul, “Snažili jsme se dát tomu typickej Dunies sound a taky se dobrat toho, co je pro nás největší prdel.”

A co si myslí o své druhé desce zbytek kapely? “Album je hustý jak kráva. Nikdo nechápe, že jsme ji udělali my tři. Prostě obrovskej proces, kterej jsme zvládli dohromady. Mám pocit, že jsme jako kapela fakt něčeho dosáhli, kua,” říká Brett. Nejlepší obrázek si ale udělají všichni ti, kteří přijdou na jejich koncert do pražského klubu 007 na Strahově.

 

 

Trojici Danny, BC Michaels a Brett Jansch s produkcí desky pomomáhal jejich kamarád Zac Carper z kapely Fidlar z Los Angeles. Dune Rats se s Fidlar dobře zná a dokonce se k nim přidali na jejich severoamerickém turné v roce 2015. Album se nahrávalo ve studio Head Gap v Melbourne. 

 

dunerats.tv | klub007strahov.cz | facebook.com/dunerats goout.net 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.