Bastille – z Brit Awards přímo do Karlína

Čtvrtek 21. února patřil v pražském Foru Karlín britské kapele Bastille. Návštěvníci se dočkali vystoupení, které se nejen dobře poslouchalo, ale nabídlo i výjimečnou podívanou.

Hlavnímu bodu večera předcházeli hned dva předskokani. Prvním z nich byla skupina původem z Londýna, Fours, která se hned od první písně musela potýkat s nedostatky v ozvučení. Trvalo zhruba tři písně, než se zvuk dobře vyladil, nicméně kapela se nenechala těmito těžkostmi rozhodit. Kapelu táhla výrazným výkonem zpěvačka Edith Violet. Mírnou nervozitu dokázala přetavit v mile roztomilý projev, což začátku koncertu dodalo pohodovou náladu. Následoval skotský zpěvák a písničkář Lewis Capaldi, který publikum zaujal svým silným zpěvem a nevybíravým projevem mezi písničkami. Při jeho části koncertu už bylo publikum plně zaujato děním na pódiu.

Pak už bylo vše připraveno pro hlavní hvězdy večera – kapelu Bastille. Jejich vystoupení začalo skvělou vizuální show. Před pódiem se spustila poloprůhledná opona, na které se objevily siluety všech členů kapely. Byl to opravdu výjimečný pohled, a kapela naplno spustila svůj koncert. Několik úvodních písní se neslo v rychlejším tempu a kapela je spojila v jeden blok, ve kterém plynule přecházela z jedné písně na druhou, aniž by nechala diváky vydechnout, přesně tak, jak by to mělo vypadat.

 

Foto: Pavla Hartmanová pro fource.cz

 

Dan Smith trochu nadsazeně řekl všem přítomným, že budou následovat trochu depresivní písničky. To ale návštěvníkům ani trochu nevadilo, jelikož se dočkali písniček jako Snakes, Blame, nebo 4AM. Kapela dokázala změnou tempa strhnout i diváky, kteří začali vytahovat telefony a rozjeli “moře světel”.

Po bloku pomalejších a smutnějších písní následovala chvíle, kdy se Dan trochu rozpovídal na témata současného světa, od brexitu, až po nálady ve společnosti. Celou řeč zakončil slovy “Vykašleme se na zbytečnou nenávist a pojďme si společně užít hudbu,” což publikum kvitovalo obrovským potleskem.

Kapela roztančenému publiku dávkovala jednu pecku za druhou. Během písničky Bad Blood se ke kapele připojil i Lewis Capaldi, který písničku svým hlasem skvěle doplnil. Když se koncert chýlil ke konci, publikum se samozřejmě dočkalo i největšího hitu, Pompeii.

Koncert jako celek se jednoznačně povedl. Zajímavé a oku lahodící obrazy, a hlavně dobrá hudba. Jediné mínus by mohla být délka, která se dohromady s předkapelami přehoupla přes tři hodiny, což je společně s faktem, že se ve Foru Karlín dá sedět jen na zemi, trochu moc. Ale tato drobnost nikomu náladu nekazila a fanoušci odcházeli z koncertu maximálně spokojeni.

 

Foto: Pavla Hartmanová pro fource.cz

 

 

 

Fource Entertainmentwww.fource.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk