Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Britští Keane představí nové album Strangeland

KeaneRocková kapela Keane, vystoupí 2. listopadu 2012 ve Velkém sále Lucerny v Praze.

V roce 1995 založil Tim Rice-Oxley s jeho kámošem Dominicem Scottem v malém městě Battle nedaleko Hastingsu kapelu s názvem The Lotus Eaters. Pak požádali Richarda Hughese, aby hrál na bicí. V roce 1997 se k nim přidal Tom Chaplin a skupina změnila název na Keane (podle kamarádky Tomovy mámy, Cherry Keane, kterou znali z dětství). Dominic však v roce 2001 Keane opustil a Keane se rozhodli nikoho nehledat a zkusit to bez kytaristy. A to se určitě vyplatilo. Po několika letech experimentování a vybrušování svého zvuku se Keane rozhodli, že by mohli začít koncertně vystupovat a záhy vydali svůj první singl. Tím byla píseň Everybody’s changing. Poté se stále ještě neznámí Keane vydali na své první klubové turné, a protože byli trochu jiní než ostatní kapely, dostali nálepku „nejlepší kytarová kapela Velké Británie bez kytar”.

KeaneV roce 2003 začali dostávat nabídky od velkých vydavatelství a nakonec podepsali smlouvu se společností Island. Nahráli album „Hopes and Fears” s hity jako je Everybody’s changing, Somewhere only we know, This is the last time či Bend and break. Jakmile jejich album “Hopes and Fears” vyšlo ve Velké Británii tak se okamžitě stalo platinovým. To se často neznámým debutům nestává (ani ve Velké Británii). Ani českým fanouškům nejsou neznámí, neboť i u nás získalo album Zlatou desku. Stejný úspěch sklidilo i album „Under the Iron Sea”.

V Praze představí kapela svou novou a čtvrtou studiovou desku, která vyšla letos v květnu pod hlavičkou Universal Music, jmenuje se “Strangeland” a najdeme na ní dvanáct písní. Všechny vznikly ve Velké Británii, a to ve studiu pianisty formace Tima Rice-Oxleyho.

Keane se od poslední nahrávky trošku rozrostli, za čtvrtého oficiálního člena byl přijat basák Jesse Quin, který kapelu v posledních létech doprovázel na turné. Jak se všichni členové kapely shodují, je album “Strangeland” nejosobnější a nejupřímnější deska, kterou kdy natočili, a už se nemohou dočkat, až nové písně představí svým fanouškům naživo.

Keane

Kdy: 2. listopadu 2012 od 20 hodin
Kde: Velký sál Lucerny Praha
Ceny vstupenek: od 920 Kč k stání do 1390 Kč k sezení
 


Více na http://www.charmmusic.cz/ a na http://www.keanemusic.com/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.