Bude lípa na Lipce Stromem roku 2016?

lípa srdčitá Košatá, 800 let stará lípa srdčitá rostoucí nedaleko bývalé tvrze v obci Lipka by si tento titul jistě zasloužila. Záleží na každém z nás. Lípa již získala titul Nejkrásnější strom Chrudimska a dostala se mezi dvanáct letošních finalistů ankety Strom roku.

Vítězem se stane v případě získání největšího počtu hlasů. Protože se jedná o charitativní akci, je hlasování zpoplatněno. Vybrané peníze pak získá každý nominovaný strom a v případě lipecké lípy budou použity na konzervaci lip v obci Lipka. 

 

Hlasovat je možno do 10. října 2016 a to zasíláním dárcovské SMA na číslo 87 777.

Do zprávy napište: DMS STROM8

Cena DMS je 30 Kč, z toho 28,50 Kč půjde na výsadbu a ochranu stromů v místě,
kde finalista roste.

Dále je možné zakoupit a vyplnit hlasovací archy, které jsou ke stažení na www.stromroku.cz.

Poslední možností je sběr starých nepoužívaných mobilů. Za každý takový mobil získá lípa 20 hlasů. Starý mobil je možno odevzdat do E-boxu, který je umístěn v budově obecního úřadu v Horním Bradle nebo v Chrudimi v infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí. Mobily budou předány firmě ASEKOL, která je zrecykluje. Tato firma, také věnuje navrhovateli, který nasbírá nejvíce mobilů venkovní solární dobíjecí stanici pro mobily.

Nominaci lípy na Lipce podporuje fotograf Ludvík Plašil, který je autorem připojené fotografie a který se na Lipce narodil. V případě, že by v zvítězila v letošní anketě Strom roku, čeká lípu nominace do mezinárodní soutěže Evropský strom roku 2017.

lípa srdčitá

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.