Budu vším, čím mě chceš mít

recenze na Budu vším, čím mě chceš mít

Anotace – Novodobá Lolita je mrtvá. A ve městě jsou hned tři lidé, kteří měli dobrý důvod ji zabít. Hattie Hoffmanová se během svého krátkého života úspěšně zhostila mnoha rolí: byla hodnou dcerou, úspěšnou studentkou, dobrou kamarádkou. Ona sama však chtěla od života něco víc. Mnohem víc než bezbřehou nudu jednotvárných dnů. Něco vzrušujícího, klidně trochu nebezpečného. Nebo třeba i dost nebezpečného… Když je během školního představení nalezena Hattiina mrtvola, malé město strne hrůzou. Hrůza se změní v úžas, jakmile vyjde najevo, že Hattie udržovala přes internet sexuální vztah, který byl daleko za hranicí toho, co je společnost ochotna tolerovat. Kdo ještě o tom vztahu věděl? Koho Hattie svým chováním rozběsnila natolik, že ji ubodal? Psychothriller Budu vším, čím mě chceš mít zaznamenává rok života podmanivě krásné dívky, která si se svým okolím zahrávala tak dlouho, až s ní komusi došla trpělivost. Vyšetřování vraždy vynáší na světlo temná, doposud úzkostně skrývaná tajemství některých obyvatel maloměsta; najednou přestává být zřejmé, kde přesně vede hranice mezi vinou a nevinou. Najednou jako by mnohé přestalo být tím, čím se dříve zdálo být…

Budu vším čím mě chceš mítPo pravdě, když jsem četla poprvé anotaci na tuto knihu, tak jsem se na ni strašně moc těšila. Poslední dobou jsem četla dost fantasy, tak jsem si od ní chtěla zase odběhnout k něčemu jinému. A musím říct, že kniha „Budu vším, čím mě chceš mít“ byla naprosto suprová volba.

Už od začátku mě kniha vtáhla do děje. Od druhé kapitoly mě poněkud zaskočila, protože tam byl najednou přímý časový skok, ale postupem času jsem pochopila podstatu časových skoků. V knize se totiž střídá minulost s přítomností, a ještě ke všemu se střídají pohledy různých postav. Máme tedy možnost vidět jeden příběh několika pohledy a z jiných úhlů.

Hattie se mi ze začátku dost líbila, ale postupem času mi trošku začala vadit. Bylo to díky tomu jejímu neustálému přetvařování a hraní různých rolí. Chápu, že to patří k postavě, a taky proti tomu nemám moc velké výhrady. Takoví lidé prostě mezi námi jsou.

Odhalení celé zápletky bylo postupné, žádné sherlockovské zamyšlení se a bum! Máme vraha! To se tu nekonalo. Ukazovaly se tu typické policejní problémy s nedostatkem důkazů.

Musím ale podotknout, že jsem ohledně vraha měla již od poloviny knihy jisté pochybnosti. Tak nějak jsem v hloubi duše cítila, že vrahem je ten, kdo si myslím. A ve finále se mi to i potvrdilo. Sice se během čtení stala drobná nesrovnalost, která řádně zamíchala kartami, ale i tak mě to nevyvedlo z jistého přesvědčení.

Autorka tuto knihu napsala velmi čtivým a propracovaným stylem, její popisy byly přesné, avšak ne nudné. Rozhodně mohu knihu doporučit všem milovníkům thrillerů a detektivek. U téhle knihy se rozhodně nudit nebudete!

 

Název knihy Budu vším, čím mě chceš mít
AutorMindy Mejia
ŽánrRomány pro ženy
  
Nakladatelství Domino
Rok vydání2017
Počet stran385
ISBN9788074982217
  
Nákup knihy www.dominoknihy.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Domino

Nakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst.

www.dominoknihy.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Tereza Jílková

Knihomol, snílek, fotograf, milovník seriálů a naprosto zcvoklý člověk v jednom dárkovém balení. (osobní blog)