Taková hodná holka

recenze knihy Byla to tichá dívka

Rose a Bell Enrightovy jsou sice dvojčata, liší se však od sebe stejně jako den a noc. Tmavovlasá Bell je volnomyšlenkářsky založená, blonďatá Rose spíše přemýšlivá. Po smrti matky je k sobě bere babička a posílá je na internátní Akademii Odell pro prestižní studenty. Zatímco Rose se s tím smiřuje docela snadno, Bell se trápí. Rose chce ze situace vytěžit to nejlepší, soustředit se na studium, její sestra se hned po příjezdu chytne špatné party. To, co mělo dívky spojit, je naopak rozděluje. Obě bydlí na koleji Moreland Hall, jejímiž vedoucími jsou manželé Sarah a Heath Donovanovi. Ona je velkou oporou svému ambicióznímu muži, který ve funkci vidí potenciál profesního růstu. Ale zná ho tak dobře, jak si myslí? 

Byla to tichá dívka - obal knihyInternátní školu Akademie Odell navštěvují převážně děti z bohatých prestižních rodin. Studovali tady většinou už jejich rodiče a další příbuzní, takže si teenageři myslí, že jsou pány světa a mohou si dovolit téměř všechno, i staré rituály, které dnes mohou vyznít úplně jinak. Jeden takový studentský vtípek nejenže zmrazí vztahy dvojčat Engrichtových, ale především rozjede velkou vyšetřovací akci, po níž mohou někteří studenti být vyloučeni, a to se neodpouští. Přidejte také typické dívčí laškování s hezkým profesorem, které může přejít v zakázaný milostný vztah. Pod pokličkou navenek klidné školy to pořádně vře.

Michele Campbell se poprvé českým čtenářům představila knihou Vždycky je to manžel (recenze), točící se kolem vraždy a tajemství tří kamarádek. 

Thriller Byla to tichá dívka si na paškál bere rodinné vztahy, ať už ty sourozenecké, či manželské. Je napsán rafinovaným způsobem, kdy se střídá klasický děj s policejními výslechy. Zjišťujete, že došlo k vraždě, ale hned nepoznáte co přesně se stalo a která dívka je mrtvá. Autorka karty odkrývá postupně, některé víc, jiné míň, celou dobu tak máte čas na vlastní dedukce a úsudky.

Zpočátku se kniha Byla to tichá dívka tváří jako typický YA thriller. Máme tady náctileté studenty, sesterskou rivalitu, školní problémy. Postupem času se mění ve slušný psychothriller, ve kterém nikdo není takový, jak se na počátku zdál. Kdo nejvíc překvapí vás? Děvče, které potvrzuje rčení, že tichá voda břehy mele? Nebo budete pochybovat o zdravém rozumu Sarah Donovanové?

Pokud vás láká spojení studentských kolejí a zločinu, rádi odhalujete lidské charaktery a hádáte, kdo je pachatel, zkuste se začíst i do knihy Byla to tichá dívka.

 

Název knihy Byla to tichá dívka
AutorMichele Campbell
Žánrromány pro ženy, thriller
  
Nakladatelství MysteryPress
Rok vydání2019
Počet stran400
ISBN978-80-7588-128-1
  
Nákup knihy www.mysterypress.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

MysteryPress

Nakladatelství Mystery Press se od svého založení v roce 2015 velmi rychle etablovalo na tuzemském knižním trhu jako specialista na detektivky, thrillery a krimi romány. Mystery Press v současnosti vydává zejména anglo-americké autory, z nichž pro české čtenáře objevilo například Angličany Stevea Robinsona (genealogický thriller Stopy v krvi) a Tima Weavera (již dotiskovaná drsná krimi Bez slitování), ale nebojí se ani velkých amerických jmen, jako jsou Janet Evanovich (v TOP 10 amerických bestselleristů) či Dan Simmons (holmesovský román Páté srdce). Brzy začnou pod logem Mystery Pressu vycházet rovněž knihy českých autorů, a to především v subžánrech klasické a historické detektivky, mysteriózního thrilleru či procedurální krimi.

www.mysterypress.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)