Sobota, 27.7.2024
FotbalSport

Smutný den pro český fotbal

Tři české týmy ve čtvrtek 15. srpna odehrály odvetná utkání 3. předkola Evropské ligy UEFA. Mladá Boleslav, Sparta ani Plzeň nedokázali přes své soupeře postoupit dál a jejich cesta evropskými poháry končí.

Mladá Boleslav vyhlížela odvetný zápas na domácí půdě s asi největší nadějí na postup. Středočeši totiž v prvním zápase dokázali na půdě FCSB uhrát bezbrankovou remízu. Zápas v Mladé Boleslavi se vyvíjel stejně a vypadalo to, že se půjde do prodloužení. Mladoboleslavské sny ale zrušil gól Pantira z 91. minuty. Do čtvrtého předkola postupuje rumunský FCSB.

Sparta v úvodním zápase na domácí půdě předvedla dobrý výkon. Na hřišti dlouhou dobu dominovala a vytvořila si dvoubrankový náskok. Jenže Letenští nedokázali udržet koncentraci až do konce a Trabzonspor dokázal dvěma góly v závěru utkání vyrovnat a odvézt si výborný výsledek. V odvetě se turecký tým dostal do vedení a hrál lépe. Spartě se podařilo vyrovnat, ale víc toho nedokázala. Naopak Trabzonspor v nastavení přidal druhou branku a postoupil.

Plzeň byla z českých týmů postupu nejblíže. Po prohře 0:1 v Antverpách čekala  Viktorii domácí odveta. V ní byla Plzeň jednoznačně lepším týmem, vytvořila si velké množství šancí, ale problém byl s jejich využíváním. Domácí se prosadili až v 81. minutě a zápas šel do prodloužení. Když Krmenčík vstřelil svůj druhý gól, vypadalo to s vyhlídkami na postup velice nadějně. Jenže ve 113. minutě soupeř srovnal a na základě branky na půdě soupeře postupuje dál právě klub z Antverp.

Český fotbal tak prožil velice špatný den. Konec tří klubů v pohárové Evropě znamená strmý pád koeficientu. Jediným českým zástupcem zůstává Slavia, která začne 4. předkolo Ligy mistrů proti Kluži příští týden.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.