Byli si souzeni

Juliet Ashton - Takoví jsme bylirecenze knihy
Juliet Ashton – Takoví jsme byli

„Je z ní úplně paf, pomyslela si Kate. Tváří se, jako by měl všechny narozeniny najednou.“

Kniha o peripetiích jedné osudové lásky. Anotace uvádí, že číst tuto knihu je jako listovat v rodinném albu, a má pravdu. Příběh Kate je hlavní linií, k němuž se přidávají další osudy jí blízkých lidí. Katiným nejbližším člověkem je Becca, její sestřenice, se kterou vyrůstá, jsou spíše jako sestry a především nejlepší kamarádky, i přesto, že je každá úplně jiná.

Prožijeme s nimi zhruba třicet pět let života. Vše začíná Katinou oslavou pátých narozenin a poté následují další milníky jejích životů – osmnácté narozeniny Beky, dvojitá svatba, oslava milénia, křtiny a také smutnější okamžiky – smrt v rodině, rozchody, nevěra.

„Manželství bylo strašně náročné. Kate zjistila, že v sedm ráno může manžela milovat, kolem oběda ho nenávidět, uprostřed odpoledne jí je třeba lhostejný a v době večeře už zase může poskakovat z nohy na nohu netrpělivostí, kdy konečně přijde domů.“

Je to takový životní koktejl, namíchaný tak akorát. Najdete zde přátelství, lásku v mnoha jejích podobách, štěstí, radost, naplnění, ale i smutek, neuskutečněné sny, podraz, zradu, odloučení.

Hlavním tématem zůstává osudová láska a její překážky. Vždyť podtitul knihy zní: „Jak žít, když člověk, jehož milujete, nemůže být váš?“ Pokud vás zajímá odpověď, přečtěte si tuto knihu.

„Kate potřebovala partnera. Nutně. Někoho, kdo by ji držel za ruku, povídal si s ní a miloval se s ní, kdo by ji rozesmál a pomohl jí snášet každodenní peklo. Potřebovala někoho, kdo by totéž potřeboval od ní.“

Kniha je rozdělena na několik kapitol uvedených vždy pozvánkou na nějakou významnou životní událost. Pokud by člověk nemusel plnit své domácí povinnosti, přečetl by knihu snad i za den, tak lehce se čte.

Připravte se na to, že při čtení s vámi budou zmítat nejrůznější emoce, od radosti, přes zlobu až k slzám (především asi v polovině knihy a pak ještě na jejím konci). Čtení jsem si opravdu vychutnávala.

Doporučuji všem, co mají rádi příběhy velké lásky, které není přáno, těm, co doufají v dobré konce, a těm, co mají rádi knihy o životě.

„Pro moji K, protože někdy to, co se jako láska tváří, taky láska je.“

Knihu hodnotím 85 %. 

 


Juliet Ashton - Takoví jsme byliNázev knihy:     Takoví jsme byli
Autor:                  Juliet Ashton
Překlad:              Zuzana Selementová

Žánr:                    Literatura světová, Romány, Pro ženy

Nakladatelství:  BARONET

Rok vydání:       2017
Počet stran:       376

ISBN:                  978-80-269-0537-0
EAN:                   978-80-269-0537-0

Vazba:                Vázáno
Formát:               125 x 200 mm

E-shop:              kniha       
https://Baronet.cz
                             e-kniha   www.PalmKnihy.cz

Databáze knih:  www.databazeknih.cz

Ukázka z knihy: zde


Nakladatelství Baronet a. s.Nakladatelství Baronet a. s.
již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

Knihy Baronetu byste měli dostat ve všech knihkupectvích a všechny tituly, jež jsou dosud na skladě, najdete na webových stránkách www.baronet.cz.
 


PalmKnihy
PalmKnihy
– Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Pavla Velehradská

Matka, dcera, manželka a vášnivá knihomolka, která zbožňuje svět knih. (osobní blog)