Černá Hora – krásná, známá i tajemná

Černá Hora – krásná, známá i tajemnáČerná Hora patří bez nadsázky k nejkrásnějším zemím Evropy. V pátek 18. března 2016 jí ve své přednášce představí David Hainall. Rozlohou malý balkánský stát v sobě ukrývá nejen divoké těžko přístupné hory a hluboce zaříznutá říční údolí, ale i povlovné travnaté horské hřebeny, na kterých se prohání stáda koní. Salaše pastevců, jejich stáda ovcí a krav a věčně usměvaví, pohostinní a hrdí lidé provází tuláky téměř při každém kroku v horách a podhorských vesnicích. Vydáme se na pěší i cyklistické putování národními parky Durmitor a Biogradská Gora.

Pojedeme se pláněmi pohoří Sinajevina a navštívíme rozlohou malé, ale divoké pohoří Komovi při hranicích s Albánií. Atmosféru historických středověkých přímořských měst okusíme v Kotoru v zátoce Boka Kotorská a v Budvě. Závěr putování bude patřit návštěvě světoznámého pravoslavného kláštera Morača.

Přednáška se koná ve Vodních zdrojích Chrudim od 18:00. Předprodej vstupenek za 40,- Kč zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí. Další informace a rezervace na telefonu 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Akce se koná díky finanční podpoře Města Chrudim.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.