Středa, 7.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Černá ozvěna

recenze audioknihy Černá ozvěna

Jmenuji se Martin. Jsem ročník 1975 a v 90. letech jsem akorát dospíval. Touhle knížkou amerického spisovatele Michaella Connellyho se vydavatelství audioknih OneHotBook  trefilo do černého. A to doslova.

Černá ozvěna vypráví kriminální případ odehrávající se v USA. U Mulhollandské přehrady se najde mrtvola. Na první pohled to vypadá, že jde o předávkování nějakého narkomana. Jenže přivolaný detektiv, Harry Bosch v něm pozná svého spolubojovníka z vietnamské války. A ze spousty detailů z místa činu Harry Bosch pomalu zjišťuje, že nic není tak jak to vypadá, že jde o maskovanou vraždu a že tady něco „pěkně smrdí“.

O co jde? Proč se do toho motá FBI? A proč Harryho sledují dva chlápci z vnitřního oddělení? Je sám detektiv podezřelý? A co je zač ta charismatická vyšetřovatelka  z FBI – Eleanor Wischová , se kterou má při řešení případu spolupracovat? Může ji Harry Bosch věřit? A co zjistí? Jak to celé skončí?

Pojďte si to poslechnout. Zažijte drsná devadesátá léta, kdy počítače a mobily ještě skoro nebyly. Poznejte opravdového drsňáka, Harryho  Bosche, detektiva, samotáře, který je živoucí legendou, kouří , pije, porušuje předpisy, ale při tom je to v jádru poctivák, který svou práci miluje a je v ní zatraceně dobrý.

OneHotBook však přidal ještě jednu třešničku na pomyslný dort. Knihu vám totiž převypráví svým skvělým přednesem a dokonalým hlasem (některé věci se asi dědí) Martin Preiss.

Obal audioknihy hezky odkazuje na fakt, že příběh začíná v jedné odpadní rouře. Ostatně zmínky o kanálech a podzemních chodbách se objevují  během vyprávění  celého příběhu velmi často.

Hudební motiv, který se po celou dobu skoro 17 hodin nemění, někdy odděluje kapitoly, ale hlavně mistrně prodlužuje napětí před další zápletkou, případně nechává vyniknout důležitým okamžikům děje. Samotný motiv je příjemným zpestřením ve skvěle namluveném příběhu, ale přitom ve vás vyvolá a zanechá určité napětí a mražení a vy se těšíte na další kapitoly, na další poslech.

Mám detektivky rád a Michaell Connelly prý napsal více než 20 příběhů s detektivem Harry Boschem. Asi si o nějaký další z nich řeknu k narozeninám. A co vy? Audiokniha vydavatelství OneHotBook ČERNÁ OZVĚNA může být skvělým dárkem pro vás i vaše blízké.

 

Černá ozvěna

 
 

 

Název audioknihy Černá ozvěna
AutorMichael Connelly
InterpretiMartin Preiss 
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka16 hodin 49 minut
EAN8594169482859
  
Nákup audioknihy www.onehotbook.cz

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.