Červencová PEVNOST si dává oddych od klaďasů

PEVNOST 7/2016Červencová Pevnost se rozhodla držet basu se školou povinnými všeho věku a dala si oddych od vyzdvihování těch zpropadených klaďasů. Což se hodí, protože do kin se řídí Suicide Squad v čele se všemi milovanou Harley Quinnovou a její baseballkou!

Povídání o dalších superpadouších a jejich těžkém denním chlebu tak pochopitelně nesmí chybět. A od superpadouchů je to jen krůček ke zlým emzákům. Když budou v Americe slavit ten Den nezávislosti, tak je jasný, že to chce pořádnou destrukci, takže vítejte v pevnostním Fokusu o invazích z kosmu a jejich obsesi ničením našich oblíbených památek.

Nesmíme ale zapomínat ani na sice bez superschopností, takže zdánlivě jen obyčejné padouchy, kteří se rekrutují z řad nacistů. Tady končí veškeré sympatie s ďáblem, Rolling Stones prominou – exkurze do světů, kde Třetí říše vyhrála druhou světovou, bude mrazivá a vyčerpávající.

Abychom si zlepšili náladu, máme tady pár sympaťáků k pohledání. Pekelné dítko s noirovou vizáží Hellboy jde ve své domovině do finále a u nás se chystá druhá Pekelná knižnice, u čehož nemůžeme chybět! Jindřich Rohlík, legenda českých videoher, zase nabízí román ze světa Bran Skeldalu a je to parádní ironická jízda. V záloze je i mstitel Green Arrow, který potrestá každého, kdo zklamal jeho město. A dostane se i na fanoušky young adult, protože v Pevnosti najdou článek o Zkoušce aneb příběhu, kde jen ti nejlepší jsou hodni zachránit svět.

Svět jde ale pochopitelně měnit i jinak než studiem mezi těmi nejlepšími. Své o tom ví Paul Atreides z legendární Duny, která dostala naprosto epesní audio podobu. Do OneHotBooks jeden velký, ba obří palec nahoru, protože tohle je paráda. A ještě drsněji jdou na změnu světa v kultovní herní sérii Total War, která se tentokrát propojila se snad ještě kultovnějším Warhammerem!

No a to jsme pořád ještě nezmínili skvělé povídání o americké válce za nezávislost, nakouknutí do temnější stránky japonské mytologie, už klasické verbalovské verbalizace nejrůznějších hejtů i nějakého toho překvapivého obdivu a fotoreportáže z premiéry WarCraftu či ohlédnutí za třeboňským Anifilmem. Nu a bonbónek na závěr? Pochopitelně Dan Černý a jeho rady začínajícím komiksovým tvůrcům… a navíc tentokrát i upoutávka na jeho komiks Matracman, který prostě musíte mít!

Přečíst naši Pevnost na začátku prázdnin bude prostě fuška – ale taková, která stojí za to i dvakrát!

 

PEVNOST 7/2016
 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.