Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Kinotip: Den nezávislosti: Nový útok

Den nezávislosti: Nový útokDvacet let poté, co se režisér Roland Emerich prosadil se svou mimozemskou podívanou: Den nezávislosti, přivádí na planetu Zemi smrtelné nebezpečí v dlouho očekávaném pokračování.

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob myšlení vetřelců. Poučili jsme se z předchozího boje o přežití i z cesty k našemu vítězství. Ale bude to stačit? Jsme připraveni na to, co se nyní z hloubi vesmíru blíží k naší Zemi? Nebo nás před zánikem zachrání hlavně naše vynalézavost a důvtip? Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán? Den nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha (Hvězdná brána, Patriot, Univerzální voják) před dvaceti lety nově vymezil žánr katastrofického filmu, přinesl nový typ celosvětové katastrofy a ohrožení veškerého lidstva. Nyní se vrací, aby dokončil to, co tenkrát započal. Souboj lidstva s brutálním, bezcitným a technologicky nadřazeným mimozemským nepřítelem bude buď vítězný, nebo poslední, protože v případě porážky žádný člověk nepřežije.                            (CinemArt CZ)

Den nezávislosti: Nový útok, vrací do filmu téměř celé herecké obsazení v čele s Jeffem Goldblumem (Moucha), Billem Pullmanem (Náhodný turista), Judda Hirsche (Obyčejní lidé), Vivicii A. Fox (Kill Bill) a Brenta Spinera (seriál Star Trek: Enterprise). Zároveň vítá i nové tváře Liam Hemsworth (Hunger Games), Charlotte Gainsbourg (Antikrist), nováček Jessie Usher, Maika Monroe (Neutečeš) a Sela Ward (Otčím).

 

Oficiální premiéra je stanovena na 23. června 2016.

 

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný
USA, 2016, 120 min

Režie: Roland Emmerich

Scénář: Nicolas Wright, James A. Woods, Dean Devlin, Roland Emmerich, James Vanderbilt

Kamera: Markus Förderer

Hudba: Harald Kloser, Thomas Wanker

Hrají: Maika Monroe, Joey King, Jeff Goldblum, Liam Hemsworth, Bill Pullman, Vivica A. Fox,William Fichtner, Jessie Usher, Charlotte Gainsbourg, Brent Spiner, Sela Ward, Angelababy,Judd Hirsch, Ryan Cartwright, Mckenna Grace, Grace Huang, Gbenga Akinnagbe, Chin Han,Grizelda Quintana, Garrett Wareing, Joshua Mikel, James A. Woods, Deobia Oparei, Nicolas Wright, Ron Yuan, Lance Lim, Travis Tope, Hays Wellford, Travis Hammer, Sam Quinn, Mark Falvo, Hans Obma, Gabriel Schmidt, David Grant Wright, Jetto Dorsainville, Andrei Lapionak,Edward A. Duran

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/302950-den-nezavislosti-novy-utok/prehled/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.