Chodit do kroužků je v trendu. Na Chrudimsku jich přibývá!

Květa ŠtěrbováChrudim –  Děti rády chodí do pravidelné zájmové činnosti a nabídka těchto činností se rozšiřuje. Alespoň tedy na Chrudimsku. Potvrdili si to místostarosta města Chrudim Roman Málek s Květou Štěrbovou, ředitelkou Kroužků ČR východ, která má frančízu pro východní Čechy největší Dětské agentury Kroužky v republice, při svém jednání v závěru uplynulého týdne.

„Před více než půl rokem jsme začali spolupracovat a samozřejmě nikdo jsme nevěděli, jak vytváření další zájmové pravidelné činnosti pro děti dopadne. Kromě řady neziskových organizací působí například ve městě i náš Dům dětí a mládeže, který měl například ve školním roce 2010/11 celkem čtyřicetčtyři kroužků a v nich na 550 dětí,“ uvádí Málek s tím, že tehdy ho někteří varovali, že po otevření frančízy upadne počet dětí. Místostarosta na ně ale nedal a věřil, že nová organizace najde svoje místo na trhu. A to se potvrdilo – Kroužky ČR východ si našly svoje zájemce.  Navíc počet dětí v Domě dětí a mládeže neklesl, naopak se zde počet dětí ve školním roce 2011/12 zvětšil na 590 a to i  počtem kroužků. „Každá aktivta, která věnuje svoji energii a čas dětem, je důležitá. Dům dětí a mládeže v Chrudimi byl vždy výborný, sama velmi ráda vzpomínám na pana Chládka, vedoucího na táborech pořádaných DDM v době mého dětství. Naše Kroužky jsou unikátní v tom, že probíhají přímo ve školkách a školách, to znamená v důvěrně známém a bezpečném prostředí, mezi kamarády a spolužáky. Rodičům tak odpadá starost s doprovodem dětí na samotné Kroužky“, uvedla Štěrbová

Na Chrudimsku mají Kroužky ČR východ pro první školní rok 2011/12 otevřeno osmnáct kroužků, což je okolo 200 dětí mateřských a základních škol, které svůj čas věnují přesně tomu, čemu chtějí – smysluplné a zájmové činnosti. 

Mrazík„Lektoruje pod námi 32 lektorů, z toho je 9 učitelů. Ostatní jsou studenti z Univerzit v Hradci Králové či Pardubicích. Všichni byli přijati po osobním pohovoru a psychotestu a často již s velikými zkušenostmi s prací s dětmi,“ rekapituluje Štěrbová.  Mezi kroužky „frčí“ angličtina pro nejmenší, bojové sporty a sebeobrana, keramika, hip hop, florbal, počítače či flétnička a tanečky.

„Město by rádo vydalo v novém školním roce katalog volného času ve městě Chrudim. V něm se budou moci představit neziskové organizace i další poskytovatelé neformálního vzdělávání. Město se tak chce v oblasti školství po kampani www.studujtevchrudimi.cz zaměřit na další segment dětí a mládeže,“ uzavírá Málek.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.