Neděle, 19.5.2024
Chrudim

Chrudim se ponoří do tmy

Hodina ZeměV sobotu 31. března 2012 od 20.30 do 21.30 hodin v části Chrudimi zavládne tma. Rada města se rozhodla připojit k mezinárodní akci Hodině Země – největší celosvětové akci na ochranu klimatu. Jedná se o symbolické hodinové vypnutí veřejného osvětlení a zhasnutí dominant na jednu hodinu.

Hodina Země je celosvětový happening propojující obce, firmy a jedince, kteří berou vážně

své závazky vůči životnímu prostředí, zejména chápou závažnost probíhajících změn klimatu. Happening probíhá symbolickým hodinovým zhasnutím světel, ať již veřejného osvětlení, nasvícení památky, štítu firmy, nebo vlastního obýváku.

 „K hodině Země jsme se připojili poprvé v loňském roce.  Tehdy Hodina Země 2011 zahrnovala 5251 měst a obcí ve 135 zemích světa a stovky firem a zasáhla životy více než 1,8 miliardy lidí,“ říká k akci místostarosta města Roman Málek.

Na hodinu bude zhasnuto centrum města, Rozhledna, Skřivánek, ČSA,  Tejnecko, Generála Uchytila, Malík, Stadion, Větrník, Požárníků a sídlištěm Šancích. Většinou se bude jednat o celé sídliště či o ulici a přilehlé lokality. Toho mohou využít i fotografové, kteří v loňském roce si pořizovali noční snímky.

Celosvětově akci pořádá WWF, největší mezinárodní organizace pro ochranu přírody. Koordinaci v České republice zajišťuje Ekologický institut Veronica – základní organizace Českého svazu ochránců přírody.

„Přidejte se i vy! Udělejte si v sobotu od 20:30 černou hodinku a ukažte, že vám není lhostejná budoucnost naší planety,“ dodává Jan Labohý z Ekologického institutu Veronica, koordinátor Hodiny Země v ČR.

Další informace, vč. fotografií a shrnutí dění http://www.veronica.cz/hodinazeme/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.