Neděle, 14.4.2024
Chrudim

Chrudim získala přes 80 milionů korun na obnovu sídlišť

sídlištěPřes 80 milionů korun činí dotace městu na realizaci Integrovaného plánu rozvoje města Chrudim (IPRM). Na něm začalo město před rokem a půl pracovat a jako zónu vybralo problematickou a ve velmi špatném stavu lokalitu pod chrudimským nádražím označovanou jako místní Bronx a zároveň sídliště za Duklou.

“V pátek ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda schválil pro město dotaci v celkové výši 3 217 388 EUR. Specifikaci zatím neznáme, ta nám přijde později,” s radostní potvrdil místostarosta města  Roman Málek.


Městu se tak vyplatilo zapojit veřejnost do příprav plánu. Při něm mohli zástupci obyvatel dané lokality vyjádřit svoje potřeby a přání, co by potřebovali realizovat ve svých bytových domech.

“Požadavky jsme zapracovali do plánu a následně ještě upravovali. Práce to byla náročná, ale osobně jsem rád z aktivního a ochotného přístupu veřejnosti. Do plánu zapracovalo i město svoje potřeby,” vysvětluje postup Málek, který se účastnil například i zasedání sdružení vlastníků bytových jednotek.

Finanční prostředky budou směřovat zejména do regenerace bytových domů  a revitalizace veřejného prostranství. Celý plán počítá s aktivitami v celkové částce dosahující téměř čtvrt miliardy a jeho realizace je rozložena až do roku 2013. Rozdíl v celkových nákladech bude kryt spoluúčastí vlastníků bytových domů a městem.

IPRM bude mít také pro lepší koordinaci svého manažera. Ten bude taky pomáhat zástupcům soukromých vlastníků s čerpáním dotace. Pro ně je připraveno i další konzultační setkání, které proběhne na konci dubna.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.