Chrudim získala přes 80 milionů korun na obnovu sídlišť

sídlištěPřes 80 milionů korun činí dotace městu na realizaci Integrovaného plánu rozvoje města Chrudim (IPRM). Na něm začalo město před rokem a půl pracovat a jako zónu vybralo problematickou a ve velmi špatném stavu lokalitu pod chrudimským nádražím označovanou jako místní Bronx a zároveň sídliště za Duklou.

“V pátek ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda schválil pro město dotaci v celkové výši 3 217 388 EUR. Specifikaci zatím neznáme, ta nám přijde později,” s radostní potvrdil místostarosta města  Roman Málek.


Městu se tak vyplatilo zapojit veřejnost do příprav plánu. Při něm mohli zástupci obyvatel dané lokality vyjádřit svoje potřeby a přání, co by potřebovali realizovat ve svých bytových domech.

“Požadavky jsme zapracovali do plánu a následně ještě upravovali. Práce to byla náročná, ale osobně jsem rád z aktivního a ochotného přístupu veřejnosti. Do plánu zapracovalo i město svoje potřeby,” vysvětluje postup Málek, který se účastnil například i zasedání sdružení vlastníků bytových jednotek.

Finanční prostředky budou směřovat zejména do regenerace bytových domů  a revitalizace veřejného prostranství. Celý plán počítá s aktivitami v celkové částce dosahující téměř čtvrt miliardy a jeho realizace je rozložena až do roku 2013. Rozdíl v celkových nákladech bude kryt spoluúčastí vlastníků bytových domů a městem.

IPRM bude mít také pro lepší koordinaci svého manažera. Ten bude taky pomáhat zástupcům soukromých vlastníků s čerpáním dotace. Pro ně je připraveno i další konzultační setkání, které proběhne na konci dubna.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.