Chrudimáci se zapojili do celostátního projektu 72 hodin – Ruku na to!

72hodinVe dnech 12. – 14. října odstartoval nový projekt České rady dětí a mládeže pod názvem „72 hodin – Ruku na to!“. Jde o tři dny dobrovolnických aktivit, jež proběhají po celé republice. Kdykoliv během těchto 72 hodin se dobrovolníci pustí do aktivit, jimiž pomohou druhým lidem, přírodě nebo svému okolí. 

sesbirane odpadky v leseDo projektu  72 hodin – Ruku na to! se rozhodli zapojit také mladí lidé z Chrudimi a okolí. Občanské sdružení Altus spojilo své síly s Občanským sdružením SMT Skuteč a během víkendu se sešli, aby uskutečnili podzimní úklid lesa poblíž vesnice Stojice. A že nebylo o práci nouze, svědčí naplnění celého vozíku odpadem z lesa. „Jsem rád, že se nám podařilo motivovat mladé lidi z okolí do tohoto projektu a zároveň tak ukázat možnost, že to, co se nám nelíbí, nemusí být tak těžké změnit“, říká předseda Občanského sdružení Altus Martin Benák. „Motivování dobrovolníků proběhlo i díky tomu, že po vyčištění části lesa jsme zajistili pro účastníky airsoftové hry. Možná i díky tomu se nám podařilo zapojit děti již od pěti let“ doplňuje Matěj Zelinka, předseda Občanského sdružení SMT Skuteč.

ČRDM pořádá 72 hodin – Ruku na to! v České republice poprvé. Shodný projekt úspěšně probíhá už více než deset let v řadě evropských států a zapojilo se do něj více než 200.000 dobrovolníků. Zmíněný projekt letos probíhá v podobných termínech jako u nás také na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Slovinsku a v Bosně a Hercegovině.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.