Chrudimsko – Hlinecko se poprvé představí na Zemi živitelce

Logo Země živitelkaOd čtvrtka 27. srpna do úterý 1. září 2009 proběhne v Českých Budějovicích 36. ročník Země živitelky. Na sedm set vystavujících představí vše nejlepší ze své produkce. Mezi vystavovateli se bude prezentovat i turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko. Samotné město Chrudim při tomto veletrhu představí i regionální produkty.


“Na výstavě bude ve čtvrtek po zahájení veletrhu přestavena na stánku oblasti Medovina z Chrudimi, kterou pro nás připravila hlinecká firma Medovinka. Je ale samozřejmé, že nebude chybět třeba i keltská medovina z Nasavrk, kterou budou moci návštěvníci ochutnat,” přibližuje chuťové lákadlo chrudimský místostarosta Roman Málek.

Etiketa medoviny

 

Veletrh Země živitelka je zaměřen zejména na obnovu a rozvoj venkova, rostlinnou a živočišnou výrobu, zemědělskou techniku, potravinářskou výrobu, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství, služby pro zemědělství a ostatní.

“Vloni jsem tento mezinárodní agrosalon navštívil kvůli dotacím na zateplení a energetickým úsporám a velmi mile mě překvapila návštěvnost a cílová skupina veletrhu. Během celé  své historie se tento veletrh měnil a dnes se stal tradicí pro tisíce návštěvníků z celé republiky, kteří Zemi živitelku berou i jako místo pro výlety a nejsou to v mnoha případech odborníci na zemědělství. Proto jsme se rozhodli na tomto veletrhu představit jako Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko a přilákat lidi z celé republiky do našeho regionu k návštěvě,” vysvětluje důvody místostarosta Málek

Chrudimsko – Hlinecko je protkáno řadou hippostezek  (např. vyhlášený rozcestník s ubytováním  Ranch Kovářov – www.kovarov.info), zajímavými farmami (Slunečný dvůr www.sunnyfarm.cz), lidovou tradicí (Skanzen Veselý kopec – www.vesely-kopec.eu) a řadou dalších turistických cílů. Turisté najdou informace na portálu www.navstevnik.cz

Účast na výstavě je součástí projektu “Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko” je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Regionálního operačního programu NUTS II. – Severovýchod.

 

Země živitelka

 

Země živitelka 2009

27. 8. – 1. 9. 2009

36. ročník mezinárodního agrosalonu. Obnova a rozvoj venkova, rostlinná a živočišná výroba, zemědělská technika, potravinářská výroba, lesní a vodní hospodářství, zahradnictví a pěstitelství, služby pro zemědělství, ostatní.

Vstupné:

Plné: 80,- Kč
Zlevněné: 45,- Kč
Školní výpravy: 20,- Kč
Rodinné: 170,- Kč

Slevy:
– děti od 6-15 let
– studenti (průkaz)
– invalidé (ZTP)
– důchodci nad 70 let

Zdarma:
– děti do 6 let
– invalidé s doprovodem (průkaz ZTP-P)
– pedagogický doprovod u školních výprav

Otevírací doba:
čtvrtek – pondělí 9,00 – 18,00 hod.
úterý 9,00 – 17,00 hod.

Místo:
Husova 523
370 21 České Budějovice

tel: +420 387 714 911
fax.: +420 387 714 263

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.