Cíl Amerika: Svět tajných vojenských operací zblízka

Elitní sniper: Cíl AmerikaNakladatelství CPress vydává další ze série úspěšných titulů umožňujících čtenářům nahlédnout do stínového světa tajných vojenských operací. Po bestsellerech Americký sniper, který se dočkal i úspěšného filmového zpracování, a Elitní sniper přichází Elitní sniper: Cíl Amerika. Scott McEwen, spoluautor románu Americký sniper, znovu napsal strhující a akcí nabitý vojenský thriller.

Scott McEwen působí jako advokát v San Diegu v Kalifornii. Absolvoval Oregonskou státní univerzitu a poté studoval a pracoval v Londýně a přednášel na Právnické škole Thomase Jeffersona. Spolupracuje s několika vojenskými charitativními organizacemi včetně The Navy SEAL Foundation. Spoluautorem knihy Elitní sniper: Cíl Amerika je Thomas Koloniar, který má již na kontě apokalyptický román Cannibal Reign.

Stejně jako v titulu Elitní sniper se čtenáři mohou těšit na strhující dobrodružství elitního odstřelovače Gila Shannona: Poté, co se čečenským teroristům podaří propašovat přes americko-mexickou hranici ruskou kufříkovou jadernou bombu z dob studené války, je prezident USA nucen znovu povolat jedinou jednotku, která je schopna zastavit hrozící nebezpečí: odstřelovače Navy SEAL Gila Shannona a jeho tým bojovníků od SEAL a Delta Force. Gil Shannon a členové jeho týmu, kteří byli vyhozeni z ozbrojených sil potom, co neuposlechli přímý rozkaz a rozhodli se zachránit život své spolubojovnici, nemají mnoho času. Podaří se Shannonovi najít své muže a dostat je zpět do formy dostatečně rychle, aby stačili najít místo úkrytu bomby a zabránili jejímu výbuchu?

Knihu doporučuje praporčík Pavel Stehlík (rozhovor), válečný veterán z bojového nasazení v Afghánistánu a autor úspěšné knihy Do temnoty.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.