Festival Creamfields Břeclav

Creamfields Central Europe 2009

Letiště Břeclav
3. – 4. července 2009
www.creamfieldscentraleurope.eu

Festival Creamfields, nejvýznamnější taneční festival na světě, není třeba představovat. Každý rok jej navštíví přes 250000 lidí v Evropě i Jižní Americe a každoročně se koná v mnoha zemích, jejichž seznam lze nalézt na internetové stránce www.creamfields.com.

V loňském roce se festival konal v České Republice počtvrté a poprvé v nové lokalitě – na letišti v Břeclavi v blízkosti čtyř sousedních států a s názvem Creamfields Central Europe. Tento díl byl poznamenán výjimečnou nepřízní počasí, v podvečer hlavního festivalového dne byl program narušen neobvykle silnou bouří, která způsobila tříhodinový výpadek programu. I přes tuto událost pořadatelé situaci zvládli a pokračují v projektu, který přináší České republice a jihomoravskému regionu celosvětovou publicitu.

Ročník 2009 bude poprvé dvoudenní, s hlavním festivalovým dnem v sobotu a kapacitou až 15000 lidí. Pozvání přijalo přes 80 DJs a skupin z celého světa, hrát se bude na 4 podiích. Po zkušenosti s nepřízní počasí v roce 2008 bude velká část plochy kryta před deštěm a větrem, takže festival bude pokračovat za každého počasí.

Headlinery festivalu bude britské trio Above & Beyond, představitelé respektovaného labelu Anjunabeats, aktuálně zaujímají 4. místo v prestižní anketě časopisu DJMAG, dále legendární německý tranceový producent a dj ATB, aktuální č. 25 v žebříčku DJMAG, jehož melodický trance s podmanivými ženskými vokály způsobuje husí kůži tisícům fanoušků po celém světě, a v rámci koncertního programu známá britská funky formace US3, autoři megahitu Cantaloop, jazz hiphopová kapela, která letos vydala své sedmé album s názvem “Stop.Think.Run.” a s úspěchem ho představila v rámci své koncertní šňůry také v Praze.

Hlavní hvězdy doplní celá řada dalších významných Djů, jako např. Felix Kroecher – DJ roku 2007 a 2008 podle ankety německého časopisu Raveline, Valentino Kanzyani – jeden z tria nejvýraznějších slovinských techno DJs, Popof – jeden z nejvyhledávanějších remixérů (skladby od Tocadisco, Tiga, Moby) či Jeff Milligan – minimalový mág z Kanady, majitel labelu Revolver.

Tuzemskou špičku budou reprezentovat skupiny Chinaski – držitelé ceny Anděl 2005 a 2007, The Prostitutes, Skyline, Tereza Černochová + Matěj Ruppert a Showstation, Ohmsquare, Sunset Blvd a Animé, z elektronické scény se představí projekt Lucca a Michal Pavlíček live, Orbith, Michal Poliak a nadějný mladý dj a producent Mekki Martin s doprovodnými hudebníky a vokalistkou Gianna Charles.

Hudební produkci na místě doplní fun zóna – atrakce, stánky a chillout. Pro návštěvníky bude nachystáno parkoviště s kapacitou 2000 aut, od 2.7. do 5.7. bude v provozu kemp. Informace o cenách parkování, kempu a další praktické info hledejte na www.creamfieldscentraleurope.eu v sekci Useful Information.

Vstupenky na festival se prodávají v sítích Ticketpro, na Slovensku v síti Ticketportal a v Rakousku v síti Oeticket. Cena je 590 Kč / 22 Eur (Slovensko) / 30 Eur (AT, HU a ostatní země) do 31.5., poté se cena zvyšuje na 690 Kč / 25 Eur / 35 Eur.
Cena na místě je 890 Kč / 35 Eur

Vstupenka funguje jako dvoudenní permanentka. Jednodenní vstupenky se v předprodeji prodávají pouze na pátek 3.7.2009 s koncertním programem. Jednodenní vstupenky na sobotu budou k dispozici pouze na místě.

Uprostřed festivalu vyroste speciální VIP tribuna pro 400 lidí s výhledem na hlavní podium. Vstupenky do této zóny se prodávají za 2000 Kč / 75 Eur.

Důležité kontakty:
Infomail: info@creamfieldscentraleurope.eu
Objednávka vstupenek smskou a emailem: +420 603 961 887, tickets@creamfieldscentraleurope.eu
Pronájem stánků: stanky.mersey@volny.cz
Kemp: mrazik@rolla.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.