Cyklovýlet – Vyhlídky okolí Nasavrk

Cyklovýlet - Vyhlídky okolí NasavrkV sobotu 11. května 2013 se koná další z komentovaných cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem“, které pořádá chrudimské Občanské sdružení Altus. Sraz pro účastníky je v 9 hodin u vlakového nádraží v Chrudimi nebo v 9:40 na náměstí v Nasavrkách.

„Trasa povede z Nasavrk do Českých Lhotic, kde se zastavíme na rozhledně Bojka. Odtud sjedeme do Hradiště, kde se podíváme na valy bývalého oppida. Dále budeme pokračovat do údolí Chrudimky na hráz Křižanovické přehrady a dál přes Licibořice až do Trpišova. Z Trpišova zamíříme ke Kochánovickým rybníkům, nakonec na rozhlednu Bára a pak se vrátíme do Chrudimi. V případě zájmu bude možné v Nasavrkách navštívit expozici věnovanou Keltům nebo nakouknout do vznikajícího archeoparku,“ říká průvodkyně tohoto cyklovýletu Naděžda Gutzerová z Občanského sdružení Altus.

Na cyklovýlet je třeba se přihlásit přes www.osaltus.cz, kapacita míst je omezená a v případě nepříznivého počasí se bude konat v náhradním termínu. Na výlet si nezapomeňte vzít svačinu a vlastní kolo.

Financování projektu je zajištěno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.