ĎÁBLOVA HORA – je správné vzít spravedlnost do svých rukou?

ĎÁBLOVA HORA - je správné vzít spravedlnost do svých rukou?Právě vychází první případ brilantního detektiva Bennyho Griessela s názvem ĎÁBLOVA HORA (Devil´s Peak). Knihu jihoafrického spisovatele Deona Meyera vydává nakladatelství MOBA a najdete ji i na seznamu patnácti nejlepších knih letošního jara akce Velký knižní čtvrtek.

Knihy Deona Meyera vycházejí po celém světě a byly přeloženy zatím do 28 jazyků. Autor se k nám, do České republiky, chystá na konci června v rámci jeho cesty po Evropě. „Slyšel jsem, že Praha je jedním z nejkrásnějších měst na světě. Vím i něco málo o vaší historii. A znám i proslulého Čecha v mojí zemi – Radovana Krejčíře,“ říká Deon Meyer v rozhovoru, který vznikl speciálně u příležitosti vydání jeho knihy ĎÁBLOVA HORA v češtině.

Jihoafrický spisovatel Deon Meyer, píše v rodné afrikánštině, je ověnčen mnoha prestižními literárními oceněními. Nakladatelství MOBA knihou ĎÁBLOVA HORA zahajuje vydávání Meyerových knih. Následovat budou knihy TŘINÁCT HODIN a SEDM DNÍ v hlavní roli se sympatickým Bennym Griesselem, jehož postavu ztvární ve filmu známý britský herec Sean Bean.

Deon Meyer charakterizuje svého hrdinu: „Myslím, že Bennyho síla a přitažlivost, tkví v jeho znalostech detektiva a také v jeho schopnosti po pádu znovu vstát a jít dál. Bennyho jsem stvořil pro svůj první román, který byl z afrikánštiny přeložen do angličtiny. Od úplného začátku jsem věděl, že s ním budu chtít pracovat jako s hlavním hrdinou. Už nyní plánuji další román s Griesselem v hlavní roli…

Knihu ĎÁBLOVA HORA do češtiny pro nakladatelství MOBA přeložil Jakub Kalina.

Více informací naleznete na www.mobaknihy.cz.

 

Nakladatelství MOBANakladatelství MOBA sídlící v Brně vzniklo na podzim roku 1991. Dosud vydalo téměř sedm tisíc titulů. MOBA je jedním z nejvýznamnějších a nejstabilnějších nakladatelství na českém knižním trhu. Velký důraz klade na vydávání kvalitní tvorby českých spisovatelů (Vlastimil Vondruška, František Niedl, Roman Cílek, Hana Marie Körnerová, Jarmila Pospíšilová, Alena Jakoubková, Jan Bauer…) a zahraničních autorů (Johan Theorin, Donald Ray Pollock, Neil Cross, Leif G. W. Persson, Benjamin Black, Linda Castillo, Thomas Enger, Arnaldur Indriðason, Helon Habila, Michael Robotham a další).

Veškeré informace o knižních titulech nakladatelství MOBA naleznete na www.mobaknihy.cz.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.