Decorum

Decorum

Decorum je chrudimská čtyřčlenná kapela, která se na hudební scéně pohybuje už rok a každou chvílí se zlepšuje a zlepšuje. Za rok působnosti stihli nahrát demo a mají za sebou už několik koncertů po pardubickém kraji a míří výš. A právě tuto kapelu Vám teď představíme. Na otázky odpovídá kytarista a zpěvák této hudební skupiny – Jiří Štursa.

“Tak. Asi zásadní otázka. Proč zrovna Decorum?”
“Díky tomu, že jsme vznikli nečekaně a náhodou, byli jsme jako omámeni a chtěli jsme co nejdřív něco začít, proto jsme hned začali přemýšlet nad názvem. Chtěli jsme hrát rozumnou muziku, zádné velké vybočování jako punk, hardcore metal. A léta rádoby anarchie nás už přešla, takže ani vulgární nebo “rozlítané” texty nás neoslovovaly, proto Decorum, což je v latině něco jako slušné, vhodné, krásné (smích).”

“Kdy vznikla vaše kapela?”
“Kapela Decorum vznikla v únoru 2010 spíš náhodou, když se neuskutečnila zkouška jiné chrudimské kapely a jejich frontman si prostě chtěl zahrát. A já taky.”

“Tak to je velmi zajímavé. A kolik máte už za sebou koncertů?”
“Kapela během roku 2010 odehrála pár koncertů v chrudimské Agoře a Pardubicích, vystřídala několikrát členy a chvíli před tím, než se ustálilo obsazení, nahrála na podzim téhož roku demo pro představu, co vlastně hraje.”

“A co že to tedy hrajete?”
“Hrajeme rock, ale v dnešní době se to dá asi těžko takhle škatulkovat, pokud si za tím nejdem…trochu poprock, trochu punkrock, alternativa.”

“Představ nám vaše členy.”
“Naše kapela je složená ze čtyř hudebníků. Michal Zoubek – sólová kytara a zpěv, Vladan Melicher – baskytara, Martin Budínský – bicí a já – kytara se zpěvem.”

“Máte nějaké plány v blízké budoucnosti, co se koncertů týče?”
“S poslední změnou v sestavě se kapela odpíchla, hudba dostala fajn rozměr, míří v lednu roku 2011 do Brna a stejným tepmem domlouvá další koncerty hlavně v okolí Chrudimi, aby si ve své domovině vytvořila solidní portfolio posluchačů.”

Tak to bylo seznámení s chrudimskou kapelou Decorum. Pokud Vás zaujala, doporučujeme zajít na její koncert. Více o této kapele se dozvíte na http://bandzone.cz/decorum nebo na http://www.facebook.com

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.