Pátek, 19.4.2024
KnihyKultura

Deníček moderního fotra 2 aneb je div, že Čeněk stále žije

Deníček moderního fotra 2recenze audioknihy
Dominik Landsman – Deníček moderního fotra 2

Pokud patříte mezi lidi jako já, kteří už u prvního dílu dostávali takové záchvaty smíchu, až se váleli po zemi a dusili se, vítejte. Malý Čeněk se právě záhadným způsobem dožil svých druhých narozenin. Jak je možné, že se mu nepodařilo sprovodit ze světa sebe, ale i věčně unaveného otce na baterky, zůstává velkým tajemstvím.

Čeněk se i v dalších příbězích pokouší najít hranice otcova zdravého rozumu a nedokáže pochopit, proč lidé jeho věku brečí na záchodě se staženými kalhoty a u toho se jim ještě podaří usnout. Divný svět dospělých. I tak by se to dalo nazvat. Možná právě proto se Čeněk snaží dostat do depresivního života svého otce trochu štěstí v podobě hovínkových ornamentů na zdi. Jak tomu říká on sám, jde o rozvoj jeho umělého nadání. Má větší talent než jeho otec, který hraje na ukulele a k tomu vřeští. Pak se ještě diví, proč v něm neustále nachází mokré překvapení. Nikdy nepochopí, že je to jediný způsob jak mu v tom vřeštění zabránit..

Tyto a mnohé další životní příběhy malého Čeňka objevujeme v další knize, u mě tedy audioknize, od Dominika Landsmana. Dominik dokáže své mnohdy otcovské prohry popsat s takovou nadsázkou, že mu jeho chyby i odpustíte. Naopak se těšíte, co ti dva zase spolu provedou. Další díl Deníku moderního fotra přináší často podobné situace jako v prvním díle, ale s větší gradací a často i jiným zakončením než v díle prvním. Takový je prostě život. Stejné situace a pokaždé jiné rozhodnutí. V případě Dominika se jedná vždy o špatné rozhodnutí, to mi věřte.

Stejně jako u první audioknihy propůjčuje hlas známý dabér Filip Švarc. Pro ty, kterým jméno nic neříká, určitě si vybavíte hlas Martyho z Madagaskaru. Takže na vás vlastně pořád mluví zebra Marty. A já byla naprosto spokojená. Čistý zvuk, hlas bez zbytečného přehrávání. Dabérské zkušenosti pana Švarce rozhodně oceníte v této audioknize. Části i kapitoly jsou odděleny stejnou hudební vložkou jako v prvním díle.

Deníček moderního fotra doporučuji poslouchat při odpočinkové siestě, po náročné pracovní době nebo při úklidu jako já. Některé příběhy jsem dokonce poslouchala s přítelem na gauči místo večerní televize. Paráda. Jen bych asi nedoporučila na spaní, jinak totiž přijdete o další sebevražedný pokus malého Čeňka.

 

{source}
[[p]]
[[iframe width=”100%” height=”166″ scrolling=”no” frameborder=”no” src=”https://w.soundcloud.com/player/?url=https://soundcloud.com/onehotbook/dominik-landsman-denicek-moderniho-fotra-2-cte-filip-svarc-audiokniha-onehotbook-demo&auto_play=false&color=ec0515&theme_color=00FF00&show_artwork=true”]][[/iframe]]
[[/p]]
{/source}

 

Anotace:

Jak dostat „tatínka“ do ošetřovny? Nebo spíš do sanatoria pro choromyslné…

Pokračování nyní už kultovního Deníčku moderního fotra, v němž otec na mateřské dovolené odhaluje strasti rodičovství, o kterých se obvykle nahlas nemluví. Nemilosrdný a až brutálně upřímný humor je vlastní i druhému dílu, v němž se z miminka Čeňka stává velice neposedné dítě. „Dokud jen ležel na zádech a řval, nic mi nechybělo,“ vzpomíná teskně fotr. Čeněk už chodí (běhá), mluví (má jediné slovo na všechno) a především neunavitelně přemýšlí, čím by svého fotříka konečně dostal do blázince.

  

 Deníček moderního fotra 2

 

 Autor:

Dominik LandsmanDominik Landsman

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě příspěvků úspěšného blogu, na kterém autor vtipně popisoval zážitky, situace a strasti otce v domácnosti. Dominik Landsman přišel měsíc před porodem své ženy o práci realitního makléře. Po porodu pomáhal manželce na mateřské dovolené. Nakonec se po čtyřech měsících společně rozhodli, že partnerka se vrátí do zaměstnání a Dominik zůstane se synem doma. O svých zkušenostech začal blogovat, z textů pak vznikly dvě knihy (Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti a Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech) a zážitky dokumentuje i ve videoreportech.


Účinkující:
 

Filip ŠvarcFilip Švarc (* 1975)

První filmovou smlouvu mu rodiče podepisovali, když mu bylo šest, k tomu se přidalo i hostování v dětských rolích v Divadle na Vinohradech a v Divadle E. F. Buriana. V roce 1989 nastoupil na Státní konzervatoř v Praze, kde po šesti letech úspěšně absolvoval obor herectví. Po několikaročním hostování v pražském Divadle ABC se v současné době věnuje hlavně dabingu. Jedenáct let také strávil za mikrofonem Fajn Rádia.

 

 

 

 

 

Název:             Deníček moderního fotra 2
Deníček moderního fotra 2Autor:                     Dominik Landsman
Interpret:                Filip Švarc

Délka:                    5 hodiny a 48 minut

Katalogové č.:      AK095
EAN:                      8594169480954

Vydavatel:            OneHotBook

E-shop:                  stáhnout        koupit CD

  

{source}
[[p]]
[[iframe width=”100%” height=”166″ scrolling=”no” frameborder=”no” src=”https://w.soundcloud.com/player/?url=https://soundcloud.com/onehotbook/dominik-landsman-denicek-moderniho-fotra-2-cte-filip-svarc-audiokniha-onehotbook-demo&auto_play=false&color=ec0515&theme_color=00FF00&show_artwork=true”]][[/iframe]]
[[/p]]
{/source}

 

OneHotBook

 

Vydavatelství OneHotBook
Vydavatelství OneHotBook
– vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesb?, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

 OneHotBook

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.