Úterý, 5.12.2023
Deskové hryVolný čas

Desková hra Formule D

Desková hra Formule D kompletně v češtiněVynikající desková hra s tématikou Formule 1 a pouličních závodů od společnosti Asmodeé “přijíždí” v kompletní české lokalizaci, kterou připravila společnost ADC Blackfire. A kromě češtiny má ještě jeden benefit – velmi příjemnou cenu!

Desková hra Formule D je určena pro hráče, kteří mají chuť pustit se do nelehkého souboje na originálních okruzích, kde se prohání i skuteční jezdci F1. V základním balení je oboustranná herní deska s okruhem F1 v Monaku a okruhem pro pouliční závody ve stylu filmů Rychle a zběsile nebo známé PC hry Need For Speed Underground.

 

 

Balení obsahuje 2 tratě – Monako a Zandvoort 1. A je to myslím velmi dobrý nápad, protože obě reprezentují odlišné charaktery. Zandvoort 1 je poměrně rychlý okruh a pro úvodní seznámení s hrou ideální. V Monaku na Vás čeká množství zatáček, které prověří Vaše strategické schopnosti. Jaké schopnosti? Formule Dé, ač má poměrně značný podíl náhody, umožňuje pilotům formulí zvolit různou taktiku nastavení rychlostního stupně. Pro každý rychlostní stupeň je určena jiná hrací kostka s různě odstupňovanými hodnotami. Takže na 1.rychlostní stupeň můžete hodit pouze 1 nebo 2. Naopak při zařazeném 6.rychlostním stupni na Vás čekají hodnoty v intervalu 21-30. Řadit můžete směrem nahoru vždy o jeden stupeň, směrem dolů až o čtyři. Ovšem podřazení o víc jak jeden stupeň Vás zase „stojí“ palivo. Každý vůz totiž má na startu určitý počet tzv. wear points, což jsou body, které je možné „spotřebovat“ v určitých situacích. Jedná se o body za karosérii, motor, palivo, brzdy a pneumatiky.

Desková hra Formule D kompletně v češtině

A teď se dostáváme k tomu, proč je Monako obtížnější trať. Každý zatáčka má stanovený minimální počet stopů (zastávek), které musí vůz uvnitř jejích hranic absolvovat. Pokud se tak nestane, musí pilot použít různý počet bodů za pneumatiky či brzdy. Může se tak stát, že vůz vůbec nedojede do cíle! A právě v Monaku je hodně zatáček s 2 povinnými stopy a dokonce i jedna se třemi.

Závod se jede na 1, 2 nebo 3 kola, přičemž pro každou variantu jsou trochu jiná pravidla. Rozšířená pravidla navíc vkládají do hry prvek počasí, volbu typu pneumatik atd. Závod na jedno kolo se hraje v případě účasti 6 vozů zhruba 45 minut, což je slušně dlouhý zážitek. A zážitek to opravdu je.

 

Desková hra Formule D kompletně v češtiněNázev: Formule D
Originální název: Formula D
Rok vydání: 1991 (česká verze 2009)
Autoři: Éric Randall, Laurent Lavaur 
Výrobci: ADC Blackfire, Asmodee, EUROGAMES DESCARTES 
Dovozci: ADC Blackfire 
Věk hráčů: od 8 let
Počet hráčů: 2 až 10
Doba hraní: 60 minut
Stupeň náhody: střední podíl náhody
Interaktivnost: komunikace není součástí hry
Humor: hra má k humoru blízko
Složitost: rozvinutá
Herní systém: závodění
Počeštění: hra je dostupná kompletně v češtině

 

Hru lze zakoupit zde: http://eshop.blackfire.cz/detail3622/rodinne/formula-d-(cz/sk-verze).

 

Více na http://www.blackfire.cz/ a http://www.hraj.cz/.

ADC Blackfire

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.