Disko z rohu

Disko z rohu

Od 1. září 2011 měla být otevřena výstava videoartu v chrudimské Galerii Kumšt Wesklepě na Resselově náměstí v Chrudimi, avšak i přes mírné technické problémy, které začátkem září nedovolily otevřít avízovanou výstavu videoartu, je výstava zprovozněna od 15. září 2011.

Jednoduchý koncept dává dohromady pozoruhodnout sbírku, videa současných studentů a absolventů Fakulty výtvarných umění, VUT v Brně natočená ve školním studiu . Původně šlo o pravý zadní roh studia, místo, kde se to všechno setkává…nakolik místo spojuje? Samotná instalace počítače v potemnělých sklepních prostorách a zapojení diváka, který si stroj sám obsluhuje, je samo o sobě zážitkem. Jste všichni srdečně zváni na prohlídku videí, stejně tak i na slavnostní dernisáž, která se uskuteční 21. října 2011 v 17 hodin.
 
Do galerie se vstupuje přes prodejnu s kávou a čajem Mlsný Pecivál a je otevřena dle otvíracích hodin prodejny, tj. od 9,00 – 17,00 hodin.

K výstave přispěli: Výtvarná skupina Dlaně, Radana Chocholoušková, Petr Kachtík, Karolína Kohoutková, Filin Krug+Andrej Shulha, Tomáš Panačik Moravanský, Kateřina Olivová, František Pavúček, PzH, Patrik Sedláček, Andrej Shulha, Anita Somrová, Barbora Trnková a další.

Nejedná se o oficiální prezentaci FaVU, ale o kurátorský koncept Kateřiny Olivové.
Pořádá o. s. MaChr za Chrudim malebnou.

Galerie Kumšt Wesklepě, Resselovo náměstí 135, Chrudim

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.