Neděle, 1.10.2023
KnihyKultura

Dívky z lesů

recenze knihy Dívky z lesů

„Vyjdu ven se srdcem až v krku a pažbou pušky zastrčenou pevně do podpaží. Sleduju stopy ve sněhu. Uši mi vyplní křupání vlastních kroků a mečení koz.
Nevím, kdo to je ani co chce, ale nebudu se zbaběle schovávat.
Nebudu bezmocně čekat.“

Dívky z lesů pro mne byly lákadlem. A ač se tam autorka nechala trochu unést, přesto tohle čtení bylo skvělé. To, kde se autorka tak říkajíc utrhla ze řetězu, to popíšu níže, ale nejdříve vám chci napsat, jestli patříte mezi čtenáře, kteří vyhledávají v knize tajemství, tak se po tomto románu poohlédněte, protože nebudete zklamáni.

Nejdříve se podíváme trochu blíže na děj, protože je fakt zajímavý a autorka vymyslela čtivý příběh.
Jsou zde dvě dějové linie, ale obě v současnosti.
V té první se objevují dívky, které zůstaly samy v chatce, bez maminky a nejmladší sestry, kterou musela odvézt k lékaři. Žijí zvláštně –bez elektřiny, bez tekoucí vody, bez spotřebičů, odkázány jen na přírodu a její dary a někdy teda na zásobovače, se kterým se ovšem stýkala jen maminka a ta už je více jak 63 dní pryč.
V druhé dějové lince je manželský pár, který si žije nad poměry. Jejich dům se nachází na kraji lesů Stillwater, daleko od civilizace, zase s honosným zařízením. Jediné, co manžele trápí je fakt, že nemají děti a navíc, manželka začíná tušit, že její manžel ji nebude věrný tak, jak to vypadá na první pohled…

Dívky z lesů - recenzeA ve chvíli, kdy kolem chatky začne procházet někdo cizí, kdo tam nemá co dělat, se tyto dvě dějové linky spojí a můžu vám zaručit, že tento čtenářský zážitek se vám opravdu bude zamlouvat.

„Když se jim dívám do tváří, nemůžu si pomoct, ale jejich vzezření mě rozptyluje. Ta menší na mě zírá bez jediného mrknutí a já si prohlížím její dlouhý kabát z kousků látek, na několika místech zalátaný květovanými záplatami. Na špičce levé boty má díru, ze které kouká palec ve vlněné ponožce. Mastné vlasy jí zplihle splývají po ramenou a jejich roztřepené konečky sahají až po lokty.
„Potřebujeme… pomoc,“ ozve se blondýnka.“

Teď něco k tomu, co jsem už nakousla výše, že se autorka trochu nechala unést. Důvod jedné ženy, nebudu konkretizovat, mi přišel přitažený za vlasy. Její problémy určitě existují, její nemoc jako taková stoprocentně taky, což vím, ale jak autorka vše spojila dohromady, mi nesedělo a přišlo mi to až příliš.
Je pravdou, že zase z toho bylo na konci krásně vybrusleno, ale víte, ten pocit, že tohle už je fakt moc na to, jaká se celou dobu jevila, už ve mně zůstalo a nemůžu hodnotit příběh na 100 %, a proto mu dávám „jen“ 90 %. 🙂

A ač jsem tedy zmínila, že mi v příběhu něco nehrálo, celkově jsem s knihou velmi spokojená. Co spokojená. Byla fakt dobrá. Čtivá, někteří z vás ji dokážou přečíst za jeden den, byla napínavá, tajuplná, celou dobu vás bude hryzat, co se doopravdy stalo a jak k tomu všemu došlo.
Musím říct, že autorka se i přes ten jeden problém se vším poprala velmi dobře, takže mi nezbývá nic jiného, než vám tuto knihu doporučit, v případě, že chcete něco tajemného, kde budete pátrat po tom, co se stalo.

 

Název knihy Dívky z lesů
AutorMinka Kentová
ŽánrThriller
  
Nakladatelství Ikar
Rok vydání2021
Počet stran224
ISBN978-80-249-4617-7
  
Nákup knihy www.ikar.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

Ikar

Nakladatelství IKAR je orientováno především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky nebo rádce; zajímavým projektem je i řada historických biografií z Habsburské monarchie. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

www.ikar.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)