Divoká jižní Afrika

28. 2. – 5. 5. 2019 – Regionální muzeum Chrudim

Na jaro letošního roku Regionální muzeum v Chrudimi připravilo přírodovědnou výstavu, která návštěvníky zavede daleko až na slunný africký kontinent. Výstava představí zejména faunu jižní části tohoto kontinentu. Na návštěvníky čeká nevšední zážitek při pohledu do africké savany s množstvím vycpané zvěře. Připomeneme významné cestovatele jako Dr. Emila Holuba, který obdaroval exponáty ze svých cest i naše muzeum, Václava Jaroslava Zelenku či Bedřicha Machulku. Výstava je doplněna množstvím exponátů získaných z dobrodružných cest po Africe nejen těmito cestovateli, ale i exponáty pocházejících z dalších soukromých sbírek.

Ve výstavě jsme ani tentokrát nezapomněli na děti, připraven je hrací koutek se spoustou zábavných zastavení. Největší překvapení čeká však pro naše nejmenší, po zdárném uhodnutí předmětů v hmatových bedničkách, v kase našeho muzea.

K výstavě je připraven bohatý doprovodný program nejen pro školy, ale těšit se můžeme i na cestovatelskou přednášku a Africkou sobotu v muzeu.

Více již ale nebudeme prozrazovat a proto všechny srdečně zveme na “Chrudimské muzejní safari”, které začíná slavnostním otevřením ve čtvrtek 28. února v 17 hodin v rytmu africké skupiny Emongo.

 

Kdy 28. 2. – 5. 5. 2019
Kde Regionální muzeum Chrudim

 

 

Divoká jižní Afrika

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz