Středa, 17.4.2024
Volný časZdraví a životní styl

Doplňky stravy pod stromeček a podle čeho je vybírat

Chcete svým blízkým letos ukázat, že vám záleží na jejich zdraví a chcete, aby se cítili skvěle a plní života? Vyřešit to můžete jednoduše, darujte jim pod stromeček doplňky stravy. My vám poradíme, čím se při jejich výběru řídit a jak vybrat ty nejvhodnější.

Co to vlastně jsou doplňky stravy?

Než se ale pustíme do konkrétních druhů doplňků stravy, pojďme si vysvětlit, co se pod pojmem doplněk stravy vlastně skrývá. Doplňky stravy jsou produkty, které obsahují vitamíny, minerály a další látky, které napomáhají správnému fungování lidského těla. Látky, které jsou v doplňcích obsaženy, by se měly vyskytovat v jídelníčku, ale pokud jich z potravy máte nedostatek, můžete si pomoci právě tím, že začnete užívat potřebné vitamíny a minerály ve formě tobolek, prášků a tabletek. Protože jsme si již vyjasnili, co to ty doplňky stravy vlastně jsou, můžeme se není vrhnout na to, podle čeho je vybírat.

 

Komu chcete doplňky stravy darovat?

První kritérium, kterým se musíte při výběru doplňků stravy řídit, je to, pro koho budou vlastně určené. Jiné doplňky stravy jsou vhodné pro děti, jiné pro dívky a chlapce a úplně jiné pro dospělé a seniory. Tudíž si položte první otázku – komu chci doplňky stravy vlastně darovat?

 

Víte o nějaké zdravotní komplikaci? Vezměte ji v úvahu při výběru

Jakmile si uvědomíte, pro koho dané doplňky stravy vybíráte, zamyslete se nad tím, kolik toho o dané osobě víte. Jste si vědomi toho, že trpí nějakými zdravotními komplikacemi? Trápí je bolesti kloubů, svalů nebo si stěžují na lámavost vlasů? Jestliže o nějakých obtížích víte, zahrňte je do výběru.

 

Oblíbené doplňky stravy pro seniory

Jednou ze skupin, která do svého jídelníčku často zahrnuje nejrůznější doplňky, jsou senioři. Užívají je proto, aby posílili své kosti, vlasy, klouby, ale i další části svého těla. S přibývajícím věkem je totiž péče o své zdraví naprosto nezbytná.

Které doplňky stravy se u seniorů těší největší oblibě?

  • kloubní výživa,
  • doplňky s omega-3 mastnými kyselinami,
  • komplexní multivitaminy,
  • doplňky k podpoře zraku,
  • doplňky pro klidný spánek,
  • doplňky na posílení imunity.

Nevíte-li si rady s výběrem vhodného přípravku pro svoji babičku a dědečka, nahlédněte do jejich lékárničky a zjistěte, co užívají.

 

Doplňky stravy
Zdroj obrázku: Kmpzzz / Shutterstock.com

Oblíbené přípravky pro ženy

Ženy si zakládají na svém vzhledu a ten jde ruku v ruce s jejich zdravím. Když jste zdraví, je to na vás zkrátka poznat. Kromě jiskry v oku máte také nádhernou pleť, silné a lesklé vlasy a zdravé nehty. Při výběru vhodných produktů pro ženy je nutné se řídit také jejich věkem a případně i stavem.

Těhotné ženy obvykle užívají přípravky s obsahem kyseliny listové, které podpoří zdravý vývoj miminka.

Ženy, které aktuálně prochází přechodem, ocení přípravky, které pomohou nastolit hormonální rovnováhu a snížit tak nepříjemné výkyvy, ke kterým v období klimakteria dochází.

Pro ženy starší 35 let je skvělým dárkem kolagen. Ten podporuje elasticitu pleti a zdraví kloubů a kostí.

Při výběru vánočních dárků je vhodné zavítat také do kategorie drogerie.

Produkty, které potěší muže

Muže potěšíte produkty, které je udrží mladé. Může se tak jednat o kloubní výživu, ale například i o doplňky, které podpoří jejich mužnost a zvýší u nich hladinu testosteronu. Ani mužům se totiž přechod nevyhýbá, proto je lepší být na něj připraven.

Doplňky stravy mohou být vhodným vánočním dárkem, ale jejich výběru je nutné věnovat pozornost a čas. Proto je volte s ohledem na věk, pohlaví i zdravotní stav obdarovaného.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.